InDesign Zigzag katlamali el ilani icin ölcü

InDesign - InDesign Zigzag katlamali el ilani icin ölcü Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar Grafikerler üyeleri, Indesign üzerinde katlamali bir el ilani calismasi yapmam gerekiyor. Lakin ölcüler icin ve bir ufak ayrinti icin sizlere sorum olacak. Katlamali el ilaninin bir yüzünde ...

filintad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

filintad

Webmaster / Yurtdışı

Alt 24-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Grafikerler üyeleri,

Indesign üzerinde katlamali bir el ilani calismasi yapmam gerekiyor. Lakin ölcüler icin ve bir ufak ayrinti icin sizlere sorum olacak.

Katlamali el ilaninin bir yüzünde toplam 8 adet bölüm olacak. Yani arkali önlü toplamda 16 bölüm. Yükseklik 21cm uzunluk ortalama (10)cm almak istiyorum.

Buna göre; bölüm araliklarini ve kenar paylarini kac vermem gerekiyor? Bombe olmamasi icin son ve bas bölümlere nasil ve ne ölcüde deger girilmeli?

Bir baska soru: Default Pica ile ölcüler giriliyor, bunu cm ya da diger ölcülerden birine ayarlamayi nereden yapariz?

Yardimlar icin simdiden tesekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafok isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafok

Grafiker / Muğla

Alt 28-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba
ilk önce pica olarak ayarı direk oraya 200 mm yazarsan mm değer alır sonuna cm eklersen cm değerini alır ama dieğr konuları birazdaha açman gerekmekte.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
icin, ilani, indesign, katlamali, olcu, zigzag