Indesign'a geçmek istiyorum

InDesign - Indesign'a geçmek istiyorum ...

ialdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ialdemir

Grafiker / Balıkesir

Alt 09-10-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar 6 yıldır QuarkXPress kullanıyorum. Artık InDesign programını da öğrenerek ilerlemek istiyorum. Bunun için piyasada kitap varmıdır. veya buradan doküman gönderebilecek biri varmı acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 22-10-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
6 yıldır quark kullanıyosan indesıngı bır kere açman bıle yeterlı
Bu mesajdan alıntı yap
aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 22-10-2007 #3
arkadaslar... sızı korkutan ne?
yanı indesign quarktan bile bıle basıt ama bır o kadar da pro bır proram. emine-get sana katılıyorum. cıdden bır kere bıle acman yeter. ben dizgici olarak (gazete) bu ıse basladım ve benım zamanında ready set go! vardı bunu kolay kolay kımse bılmez quark bıle yoktu yanı anlayacagınız. ve zaman ıcınde programlarımı ve calısma alanlarımı degıstırdıgım ıcın quarkla hıc ısım olmadı. ama ındeste bı iş yaptım cok kısa zamanda baya ılerleme kaydettım....

hele sız bı adım atın. yanı bır adım fazla degıl....
gerisizi zaten burda hepımız sızlere antarak halledersınız. emınım kı sız de bızden daha ıyı olabılırsınız.

sana bir ip ucu vereyım ialdemir

ben tum işlerimi Photoshop + illustrator + indeste yapıyorum... umarım anlamısındır...

sana bır ıp ucu daha: artık resımlerımı .psd kayıt yapıp ındese alıyorum
ve harıka esnek... dene goreceksın.
merak etme bız burdayız....
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 20-11-2007 #4
arkadaşlar quarkxpress programını nasıl ve nerden indirebilirim.Ayrıca kendi kendime öğrenebilirmiyim sizce
Bu mesajdan alıntı yap

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 20-11-2007 #5
arkadaşlar quarkxpress programını nasıl ve nerden indirebilirim.Ayrıca kendi kendime öğrenebilirmiyim sizce
foruma mesaj yazmadan once oncelıkle kuralları okumanıznı rıca ederım.

1. si istekte bulunduğunuz programın rakibi diyebılecegım bir başlık altında bunu soruyorsunuz

2. si bizler burada programları vs vs indirebileceginiz yerleri soylemekten cok programla ilgi bilmedikleriniz takıldıgınız noktaları yanıtlamayı tercıh ederız...

3. yukarı ıkı maddeye dayanarak anlayacagınız uzere warez, serial, download gıbı ısteklere ıtıbar etmıyoruz. onun yerıne ınternette yapımcı fırmaların kendı sıtelerınde bu programlarla ılgılı bılgı ve deneme surumlerını edıne bılırsınız...

4. su eger buraya kadar yazdıklarımda anlasılmayan bır yer varsa lutfen 1. maddeye dınerek yenıden başlayınız....

kolay gelsın ıyı forumlar
Bu mesajdan alıntı yap
basharfiben isimli Üye şimdilik offline konumundadır

basharfiben

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 25-12-2007 #6
arkadaşlar ben 7 yıllık coreldraw ve photoshop kullanıcısıyım piyasa koşulları sebebiyle indesign öğrenmeye karar verdim bu programı kısa vadede kolayca öğrenebileceğim bir kurs veya eğitmen arıyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa lütfen yazarmısınız
Bu mesajdan alıntı yap

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 25-12-2007 #7
arkadaşlar ben 7 yıllık coreldraw ve photoshop kullanıcısıyım piyasa koşulları sebebiyle indesign öğrenmeye karar verdim bu programı kısa vadede kolayca öğrenebileceğim bir kurs veya eğitmen arıyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa lütfen yazarmısınız
ankara - istanbul gibi yerlerde bu programın eğitimini veren kurumlar bulunmaktadır. ama kurslarda öğretilenlerden ben pek bisey öğrenileceğini sanmıyorum. en iyi kaynak www.grafikerler.net ve diğer internet kaynakları olacaktır.

kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
trifolium isimli Üye şimdilik offline konumundadır

trifolium

Eğitimci / İstanbul

Alt 25-12-2007 #8
Merhaba

Öğrenmek için kursa gerek yok. Shark yayınevinden çıkan CS2 kitabı mevcuttur. CS3 arasında aman aman bir fark olmadığı için bu kitap işini görecektir. Birde eğer ing. var ise cs3 versiyonları mevcuttur. Bende 2 tane var ileri zamanda foruma yükleyebilirim.

Kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 28-12-2007 #9
bende quarkta calısıyorum ben bu islerde oldukca yeniyim tam manasıyla quarka geceli 4 ay gibi bi zaman oldu. öncesinde teoride biliyordum (bol bol isledim) ama pratige pek fazla gecmemistim ama 4 aydır sabah aksam quarkın basındayım. az önce bu konuyu gördüm ve indes indirdim kurdum yarım saat filan oldu quarkı bilene pekte zor gelecek bi proğram değil. yavaş yavaş çözüyorum ama tram atmayı bulamadım Indesign'a geçmek istiyorum
Bu mesajdan alıntı yap
kadir_nas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kadir_nas(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-01-2008 #10
İndesinge geçeli daha bir hafta olmadı daha önce Quark da kullanmamıstım sadece işin mantıgını birazda olsa biliyordum bugüne kadar dergi dahil bütün işlerimi freehand de yaptım amam indesing gerçekten ögrenilmeye açık bir program ve denildiği kadar da zor deil sadece ögrenmek istiyen arkadaşlara tavsiyem biraz arastırmacı olun ve www.grafikler.net gibi bi kaynak varken elinizide baska bişeye gerek yok suan da bende bu programı ögreniyorum ve grafikler nete çok teşekkür ediyorum. İstedikten sonra yapılmıcak bişey yok artık herşey online kimse gidipte bi kursa para vermesin derim herkese iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
indesigna, gemek, istiyorum