indesignda bir kaç tane master page ile çalışmak

InDesign - indesignda bir kaç tane master page ile çalışmak ...

ayşegüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ayşegüll

Eğitimci / İstanbul

Alt 19-10-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

sanırım bi kaç tane master page ile aynı anda çalışabilyoruz peki bu nasıl oluyo biraz denedim ama istediğim şeyi gerçekleştiremedim. yapmak istediğim şey şu
64 sayfalık bir dergi hazırlamam lazım ve bunun ilk formasında sayfa numaralarının yanında derginin adı yazıcak ama diğer 3 formada sadece numara olmasını istiyorum yani 16. sayfadan itibaren yazı olmicak rakamlar yalnız kalıcak bunuda 2. bi master page ile yapabilirim diye düşündüm ama pek başarılı olamadım uygulamada bilen arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafin

Grafiker / İzmir

Alt 19-10-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yapabilirsin istediğin kadar master açıp uygulayabilirsin, her bölüm için aynı çalışma sayfanda farklı master farklı sayfalara uygulıyabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

ayşegüll

Eğitimci / İstanbul

Alt 19-10-2010 #3
nazik ilginize teşekkür ederim şöyle bi sorunla karşılaşıyorum 2. Bir master sayfası açtığımda a masterda 64 sayfanın tamamının sayfa numarsını verdim b masterda da 16 sayfa için sadece numaranın yanına gelmesini istediğim yazıyı verdim ve ilk 16 sayfaya uyguladım b masterı ama uyguladıktan sonra o 16 sayfadaki a masterda olan sayfa numaraları gözükmüyo ne yapabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
hisarbuse isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hisarbuse

Grafiker / İstanbul

Alt 20-10-2010 #4
sayfaların üzerinde (pages panelinde) b masteri olmasını istediğin sayfaların üzerinde b yazıyormu... numaraların yanındaki yazıyı master sayfasının içindeyken yazdığına da eminsen olması gerekiyor...
Bu mesajdan alıntı yap

ayşegüll

Eğitimci / İstanbul

Alt 20-10-2010 #5
biraz uğraştım ama sonunda oldu çok teşekkür ederim indesignda bir kaç tane master page ile çalışmak
Bu mesajdan alıntı yap