İndesignda bölümlerden oluşan bir kitap için index hazırlama??

InDesign - İndesignda bölümlerden oluşan bir kitap için index hazırlama?? Sponsorlu Bağlantılar Birçok bölümden oluşan güncellenebilen bir index oluşturmak istiyorum. Manuel olarak epey süreceğe benziyor. Acaba bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş mı? İlginize teşekkür ederim....

Atlanturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Atlanturk

Eğitimci / Konya

Alt 17-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Birçok bölümden oluşan güncellenebilen bir index oluşturmak istiyorum. Manuel olarak epey süreceğe benziyor. Acaba bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş mı?

İlginize teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

savasg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

savasg(42)

Grafiker / Ankara

Alt 17-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bir sefere mahsus olmak şartıyla paragraf style atamak süretiyle yapabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

Atlanturk

Eğitimci / Konya

Alt 17-05-2009 #3
bir sefere mahsus olmak şartıyla paragraf style atamak süretiyle yapabilirsiniz.
Pardon? Biraz daha açıklayabilir misiniz?
Paragraf stili oluştrmayı biliyorum. Aslında Indesign'ı kullanmayı da biliyorum. Ayrıntılı olarak index hazırlamayı görmem lazım
Bu mesajdan alıntı yap

Atlanturk

Eğitimci / Konya

Alt 18-05-2009 #4
Daha ayrıntılı olarak açıklayabilecek bir arkadaş var mı acaba?
Forumda aradım bununla ilgili bir şeye rastlamadım.
Gerçekten çok makbule geçer.
Bu mesajdan alıntı yap
savasg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

savasg(42)

Grafiker / Ankara

Alt 21-05-2009 #5
şöyle anlatayım...

benim yapmaya çalıştığımı şey programda contens yani içindekiler oluşturur gibi index oluşturmak.

1) İndex oluşturabilmek için öncelikle nesnelerin seçili olması lazım... Çok sayfalı işlerde bu baya zaman alacaktır.

2) Zaman kaybını önlemek ve sıralamayı yapmak için her nesneyi seçecek bir temel oluşturmak gerekir.

3) indesign gibi bir programda bu işlem paragraf style ile elde edilebilir.

4) Bunun için yapılması gereken index yada (istediğiniz herhangi bir adla) punto satır arası pararagraf arasının da belli olduğu bir pragraf style belirlemek.

5) Bu style atandıktan sonra. Bul değiştir Ctrl F ile sytle indexte oluşacak kelimelere kolayca uygulanabilir.

6) Layout + Tabe contens menüsünden içindekiler oluşturur gibi index oluşturulabilir...

açık anlatmaya çalıştım..
Bu mesajdan alıntı yap

Atlanturk

Eğitimci / Konya

Alt 25-05-2009 #6
şöyle anlatayım...

benim yapmaya çalıştığımı şey programda contens yani içindekiler oluşturur gibi index oluşturmak.

1) İndex oluşturabilmek için öncelikle nesnelerin seçili olması lazım... Çok sayfalı işlerde bu baya zaman alacaktır.

2) Zaman kaybını önlemek ve sıralamayı yapmak için her nesneyi seçecek bir temel oluşturmak gerekir.

3) indesign gibi bir programda bu işlem paragraf style ile elde edilebilir.

4) Bunun için yapılması gereken index yada (istediğiniz herhangi bir adla) punto satır arası pararagraf arasının da belli olduğu bir pragraf style belirlemek.

5) Bu style atandıktan sonra. Bul değiştir Ctrl F ile sytle indexte oluşacak kelimelere kolayca uygulanabilir.

6) Layout + Tabe contens menüsünden içindekiler oluşturur gibi index oluşturulabilir...

açık anlatmaya çalıştım..
Yardımınız için teşekkür ederim.
Gerçekten yardımcı oldunuz, çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
içindekiler, içindekiler hazırlama, indesign, indesign içindekiler, indesignda index