indesign'da font problemi

InDesign - indesign'da font problemi Sponsorlu Bağlantılar Selam herkese, Elimde yetiştirmem gereken çok acil bir iş var. Indesign' da hazırlamam gerekiyor, ilk defa kullanıyorum. Şöyle bir problemle karşılaştım. ''ğ''yi görmüyor indesign. Freehand' de yazıyorum bir ...

gök-khan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gök-khan(34)

Grafiker / Eskişehir

Alt 12-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam herkese,
Elimde yetiştirmem gereken çok acil bir iş var. Indesign' da hazırlamam gerekiyor, ilk defa kullanıyorum. Şöyle bir problemle karşılaştım. ''ğ''yi görmüyor indesign. Freehand' de yazıyorum bir problem çıkmıyor ama indesign' da bu problem çıkıyor. Sebebi programdanmı yoksa sistem ayarlarıyla mı ilgili? İşletim sistemim Mac. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Göremediği font ise comic sans MS
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Maranello isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Maranello

Grafiker / İstanbul

Alt 18-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sebebi freehand'de kullandağınız truetype fontların adobe cs4, cs5 paketleriyle uyumlu olmaması.....Kullandığınız fontların open type versiyonlarını bulup bunları yüklerseniz, sorununuz ortadan kalkar...Fakat open type fontlarda freehandde calışmaz.....Freehand için truetype, indesign için opentype font kullanmak gerekiyor....
Bu mesajdan alıntı yap
xpcd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xpcd

Grafiker / İstanbul

Alt 29-03-2011 #3
Burdan Bakarbilirsin Arkadaşım
InDesign Font Hata Düzeltme
Bu mesajdan alıntı yap