indesignda grup bozma

InDesign - indesignda grup bozma Sponsorlu Bağlantılar merhabalar. master sayfalarımın tepesinde bir karecik var ve her sayfada bunun rengini degistirmem gerek. cmd+shift ile sadece o öğenin grubunu bozup degisikligi yapıyorum fakat daha sonra öncesine sayfa ...

indesignda grup bozma
helehele isimli Üye şimdilik offline konumundadır

helehele

Grafiker / Ankara

indesignda grup bozma

Alt 02-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhabalar.
master sayfalarımın tepesinde bir karecik var ve her sayfada bunun rengini degistirmem gerek. cmd+shift ile sadece o öğenin grubunu bozup degisikligi yapıyorum fakat daha sonra öncesine sayfa ekledigim zaman o grubunu bozdugum sayfaya degistirilmemis bir master daha atıyor. yani aynı sayfada 2 master gibi.

sorum ögenin grubunu bozup rengini degistirdigimde öncesine sayfa ekledikten sonra aynı sayfaya ikinci master atanmamasını nasıl saglayabilirim.

biraz karısık oldu sanki umarım anlatabilmisimdir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 02-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sayfa eklemeyi nasıl yapıyorsunuz, atıyorum; değişiklik yaptığınız sayfanın numarası 4 olsun, 3. ayfaya gelip aralarına saya mı ekliyorsunuz? bu şekilde yapıyorsanız bahsettiğiniz durumun oluşmaması lazım.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap

helehele

Grafiker / Ankara

Alt 02-06-2010 #3
evet sayfa numarası 4 ise 3 ile 4 ün arasına ekliyorum ve dedigim olay meydana geliyor
Bu mesajdan alıntı yap

helehele

Grafiker / Ankara

Alt 02-06-2010 #4
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
bu sayfaya bir ornek yukledim. mesela 4. sayfada ki kareyi cmd+shift ile seçip rengini değiştirin ve biraz oynatın. 3 ve 4 arasına yeni bir sayfa eklediginizde bozdugumuz sayfaya yeni bir siyah kare daha ekliyor masterda ki gibi
Bu mesajdan alıntı yap

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 02-06-2010 #5
Id böyle bişeyi standart olarak yapmaz aslında, tam bilmiyorum ama muhtemelen bir ayarı olmalı farketmeden aktif ettiğiniz. Benim hiç başıma gelmiş birşey değil. Belki adobe forumlarında bir yanıt bulabilirsiniz.

Bu mesajdan alıntı yap

helehele

Grafiker / Ankara

Alt 02-06-2010 #6
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

Grafink peki bu dosya üzerinden dediğim şeyi yapıp denermisiniz bir?
Bu mesajdan alıntı yap

helehele

Grafiker / Ankara

Alt 10-06-2010 #7
yok mu kimseden cevap?
Bu mesajdan alıntı yap
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 11-06-2010 #8
Master'den çalışıyorsanız..
Masterde yaptığınız işlemleri her sayfada görüyorsunuz.. Sadece kutucukların rengini değiştirmek için tüm sayfayı "Ovveride all master page item" yani tüm sayfayı masterden bağımsız yaparsanız sonraki master değişiklikleri bu bozduğunuz sayfada geçersiz olacaktır..
Çözüm:
Çözümü sadece bu kutucuğa Cmd + shift + click yaptığınızda sadece bu kutucuk masterden bağımsız olur ve rengini değiştirebilirsiniz..

Sadece 2-3-4 farklı renk kullanacaksanız masteri A B C şeklinde farklı olarak kullanabilirsiniz..
Bu mesajdan alıntı yap

helehele

Grafiker / Ankara

Alt 16-06-2010 #9
Master'den çalışıyorsanız..
Masterde yaptığınız işlemleri her sayfada görüyorsunuz.. Sadece kutucukların rengini değiştirmek için tüm sayfayı "Ovveride all master page item" yani tüm sayfayı masterden bağımsız yaparsanız sonraki master değişiklikleri bu bozduğunuz sayfada geçersiz olacaktır..
Çözüm:
Çözümü sadece bu kutucuğa Cmd + shift + click yaptığınızda sadece bu kutucuk masterden bağımsız olur ve rengini değiştirebilirsiniz..

Sadece 2-3-4 farklı renk kullanacaksanız masteri A B C şeklinde farklı olarak kullanabilirsiniz..
Zaten dediğiniz şekilde yapıyorum. Ama araya sayfa atadığım zaman tek öğesini bozduğum sayfaya masterdan aynı öğenin ham halini tekrar yerleştiriyor
Bu mesajdan alıntı yap

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 16-06-2010 #10
yüklediğin örneği kurcaladım, dediğim gibi ben bu sıkıntıyı yaşamıyorum. Senin dökümanında bile... cs2 den beri anlattığın gibi birşeyi hiç yaşamadım açıkçası. Belki de adobe türkiye ye bir mail atarak sorun çözülebilir. Yardımcı olamadığım için üzgünüm. Ama hızlı çözüm için isteddiğin renklerde birden çok master hazırlayarak sonuca ulaşabilirsin.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları