indesign'da sayfa numaralandırma sorunu

InDesign - indesign'da sayfa numaralandırma sorunu Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar merhaba, indesing'da otomatik sayfa numaralandırma yapıyorum ama ilk iki sayfada numara olmasını istemiyorum 3. sayfadan başlamasını istiyorum rakamların çözümünü bulamadım ne yapmalıyım?...

jeshua isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jeshua

Grafiker / İstanbul

Alt 02-02-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar merhaba, indesing'da otomatik sayfa numaralandırma yapıyorum ama ilk iki sayfada numara olmasını istemiyorum 3. sayfadan başlamasını istiyorum rakamların çözümünü bulamadım ne yapmalıyım?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

siyim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

siyim

Grafiker / Antalya

Alt 02-02-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sayfa numarası görünmesini istemediğiniz sayfaları "pages" bölümünden seçerek üzerinde sağ tıklayıp açılan panelden "apply master to pages"i seçin. ardından "apply master" yazan yerde "none" isimli sayfayı seçerseniz sorunu çözebilirsiniz..
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 02-02-2014 #3
PAGES panelinden sayfa numarasının nereden başlamasını istiyorsanız o sayfanızı secin sağ tıklayın Numbering & Section Options tıklayın eklemiş olduğum ekran görüntüsünü takip edin , star page numbering sayfa numarısı kaçtan başması için buraya istediğiniz rakamı girersiniz 1 den başlamasını istiyorsanız o sayfa 1 den başlar

Ondan öncekileri numaraları silmek istiyorsanız o sayfaları ctrl (birden fazla sayfa için) tuşuna basarak PAGES panelinden secin, secim işlemi bittikten sonra CTRL+SHIFT+ALT+ L basın ; daha sonra secmiş olduğunuz sayfalardaki rakamları Selection Tool (V) aracı ile üzerlerine tıklayarak secip silebilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
jeshua isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jeshua

Grafiker / İstanbul

Alt 02-02-2014 #4
arkadaşlar çok teşekkür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap