InDesign'da sözlük yapımı

InDesign Soru ve Sorunlarınız - InDesign'da sözlük yapımı Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar merhaba, sizlerden bir konuda fikir almak istiyorum; yakın zamanda Adobe InDesign programı ile ilköğretim çapında resimli bir sözlük yapacağım. Boyutu A5 olacak haliyle yazıların boyutu ve okunaklığı ...

Active Design isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Active Design

Ressam / İstanbul

Alt 21-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba, sizlerden bir konuda fikir almak istiyorum; yakın zamanda Adobe InDesign programı ile ilköğretim çapında resimli bir sözlük yapacağım. Boyutu A5 olacak haliyle yazıların boyutu ve okunaklığı konusunda bir çok sıkıntı olabilir.
Sizce A5 boyutunda resimli bir sözlük için hangi font daha uygundur ? yada hangisi daha okunaklı bir font olabilir ?

Ek olarak Facing Pages metodu ile çalıştığım zaman 5'er mm'lik kesim payını dahil ettiğimde soldaki sayfa içindeki en sağda kalan objeler sağdaki sayfanın sol tarafına taşıyor. Bu konuda neler yapabilirim ?

Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 26-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar merhaba, sizlerden bir konuda fikir almak istiyorum; yakın zamanda Adobe InDesign programı ile ilköğretim çapında resimli bir sözlük yapacağım. Boyutu A5 olacak haliyle yazıların boyutu ve okunaklığı konusunda bir çok sıkıntı olabilir.
Sizce A5 boyutunda resimli bir sözlük için hangi font daha uygundur ? yada hangisi daha okunaklı bir font olabilir ?

Ek olarak Facing Pages metodu ile çalıştığım zaman 5'er mm'lik kesim payını dahil ettiğimde soldaki sayfa içindeki en sağda kalan objeler sağdaki sayfanın sol tarafına taşıyor. Bu konuda neler yapabilirim ?

Teşekkürler.
5,5 puntoya kadar okunur metin, tabiki fontunda çok önemi var mesela 9 punto yaptığın bir font ile 12 punto yaptığın farklı font aynı yeri kaplayabilir..
Font seçimi sana kalmış..
Bunun için de deneme yaparak %100 boyutta kağıt çıkış alıp görebilirsin büyüklüğünü..

Yeni döküman açarken "Bleed and Slug" kısmındaki "inside" değerini "0" yaparsanız sayfalar birbirine geçmez.
Bu menü montaj yaparken işe yarıyor ama profesyonel olmayan biri inside'ye 0 değerini vermelidir.

İyi kullanımlar..
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
indesign