indesign'da türkçe kelime alt satıra geçiş

InDesign - indesign'da türkçe kelime alt satıra geçiş Sponsorlu Bağlantılar ben margins'leri sıfıra sıfır fitliyorum arkadaşlar. böyle yapınca sıkça kelimeler satırlara sığmadığından program tireyle otomatik ayırıyor kelimeleri. ancak türkçe'ye uygun olarak hecelere göre ayırmıyor. örneğin; gidecek- ti. şeklinde ...

womd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

womd

Hiç Biri / Antalya

Alt 26-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ben margins'leri sıfıra sıfır fitliyorum arkadaşlar. böyle yapınca sıkça kelimeler satırlara sığmadığından program tireyle otomatik ayırıyor kelimeleri. ancak türkçe'ye uygun olarak hecelere göre ayırmıyor. örneğin;

gidecek-
ti.

şeklinde değil de,

gidec-
ekti.

şeklinde ayırıyor. bunun çözümü nedir?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

womd

Hiç Biri / Antalya

Alt 28-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yok mu arkadaşlar bilen eden?
Bu mesajdan alıntı yap
tyhn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tyhn

Grafiker / Antalya

Alt 28-03-2011 #3
ben margins'leri sıfıra sıfır fitliyorum arkadaşlar. böyle yapınca sıkça kelimeler satırlara sığmadığından program tireyle otomatik ayırıyor kelimeleri. ancak türkçe'ye uygun olarak hecelere göre ayırmıyor. örneğin;

gidecek-
ti.

şeklinde değil de,

gidec-
ekti.

şeklinde ayırıyor. bunun çözümü nedir?
Bende aynı sıkıntıyı yaşıyordum ama şöyle halloldu. Metni seçili hale getirdikten sonra type menüsünden character e girip ordan dili Türkçe seçin. Tirelerin düzgün ayrıldığını göreceksin.
Bu mesajdan alıntı yap

womd

Hiç Biri / Antalya

Alt 28-03-2011 #4
Bende aynı sıkıntıyı yaşıyordum ama şöyle halloldu. Metni seçili hale getirdikten sonra type menüsünden character e girip ordan dili Türkçe seçin. Tirelerin düzgün ayrıldığını göreceksin.
sağol thyn, çok teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap