İndesignde ağırlaşma

InDesign - İndesignde ağırlaşma ...

İndesignde ağırlaşma
semadedim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

semadedim

Grafiker / İstanbul

İndesignde ağırlaşma

Alt 24-02-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar
ajanda yapıyorum daha önce yaptığımda çok daha fazla ayrıntı ve resim eklemesi olduğu halde 52 mb olan döküman şu an yaptığım ise 506 mb ve döküman kitleniyor yeni sayfa çoğaltmıyor ve yarısındayım dökümanın neden bu kadar yüksek oldu anlamadım varmı bunun sebebi bu programa daha acemiyim herşeyi çözemedim henüz yardımcı olursanız sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 28-02-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Döküman içeriğinde kullandığın imajlardan biri/birkaçının boyutu çok büyük olmasından kaynaklanabilir.. Boyutu çok büyük olan imajları tespit edebilir işine yetecek kadar küçültebilirsin.. Ve dahi boyutu çok büyük olan ve küçültemediğin imajın olduğu sayfayı pdf ye çevirip indd dökümanına pdf olarak çağırabilirsin..
Sonrasında Indd dökümanını farklı kaydet seçeneği ile kaydedip döküman boyutundaki farkı görebilirsiniz..
Yine de ağır çalışıyorsa masterini kopyalayıp dökümanı 2'ye yada 3 parçaya bölüp çalışmanıza devam edebilirsiniz..
Bu mesajdan alıntı yap