indesignde bozulan yazı problemi

InDesign - indesignde bozulan yazı problemi Sponsorlu Bağlantılar İndesign da yazıları convert ettiğimde özellikler stroke verdiğim fontlar bozuluyor..Yazıları convert etmeden bozulmadan matbaaya göndermenin bir yolu varmı..Yani matbaada o font olmasada yazılar sorunlu çıkmasın istiyorum...

kadiror isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kadiror

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İndesign da yazıları convert ettiğimde özellikler stroke verdiğim fontlar bozuluyor..Yazıları convert etmeden bozulmadan matbaaya göndermenin bir yolu varmı..Yani matbaada o font olmasada yazılar sorunlu çıkmasın istiyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 02-12-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ID'de convert yaptığınızda Effectler sıkıntı olur hep..
Bunun için tasarımınız bittiğinde
File < Package menüsünü kullanarak paketleyin.. Paketlediğinizde klasörün içinde kullandığınız imajlar ve fontlarda olucaktır..
Dolayısıyla gönderdiğiniz matbaa sizin fontlarınızı kendi bilgisayarlarına yükleyip düzgün bir şekilde dökümanınızı açacaktır..

yada;

Matbaanızla görüşün ve matbaanın istediğini şekilde PDF yapın.. sadece PDF'yi matbaanıza gönderin..
Bu mesajdan alıntı yap