indesignde kartvizit

InDesign - indesignde kartvizit ...

indesignde kartvizit
burakrahat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burakrahat

Grafiker / İzmir

ünlem

indesignde kartvizit

Alt 11-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

indesignde kartvizit için ölçüleri yazarmısınız?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

seventh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seventh

Öğrenci (Grafik) / Samsun

Alt 11-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
5.5 x 9 cm, 3′er mm kesme payı
yanlış bilmiyorsam eğer bir hata varsa kusura bakmayın
Bu mesajdan alıntı yap

burakrahat

Grafiker / İzmir

Alt 17-08-2011 #3
5.5 x 9 cm, 3′er mm kesme payı
yanlış bilmiyorsam eğer bir hata varsa kusura bakmayın
dediğin gibi yaptım umarım doğru cıkar indesignde kartvizit) tskler
Bu mesajdan alıntı yap
seventh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seventh

Öğrenci (Grafik) / Samsun

Alt 17-08-2011 #4
dediğin gibi yaptım umarım doğru cıkar indesignde kartvizit) tskler
umarım bir yanlışlık olmaz indesignde kartvizit teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
alptekinenes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alptekinenes

Grafiker / Ankara

Alt 22-09-2011 #5
denedin mi doğrumuymuş arkadaşım ?
Bu mesajdan alıntı yap
womd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

womd

Hiç Biri / Antalya

Alt 22-09-2011 #6
ben çalıştığım matbaa öyle istediği için taşma payı vermeden direk 8,5x5,5 şeklinde çalışıyorum. kartvizit ölçüsünün bir standartı yok zaten, sadece yaygın olarak kullanılan bazo ölçüler var.
Bu mesajdan alıntı yap
nsacar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nsacar

Grafiker / Bursa

Alt 22-09-2011 #7
9 yıldır bu işi yapıyorum. İlk defa böyle bir soru ile karşılaştım sanırım. indesign da kartvizit ölçüsü nedir. cevap veren arkadaş da gayet normal bir şekilde cevap verince acaba ben mi bir şeyleri bilmiyorum diye düşündüm. özel bir şeyden mi bahsediyorsunuz? kartvizit ölçüsünün program ile ne alakası olabilir ki. hangi matbaa ile çalışıyorsanız onun bir standart ölçüsü varsa ona göre çalışırsınız. zaten çoğu kurumsal firma kendileri için özel bir ebat kullanır. indesignde kartvizit

genellikle kartvizit ölçüsü müşterinizin özel bir isteği olmazsa 5*8 dir. ya da birkaç mm daha büyük. matbaaya göre değişir. indesign corel ne farkeder indesignde kartvizit
Bu mesajdan alıntı yap

alptekinenes

Grafiker / Ankara

Alt 06-10-2011 #8
9 yıldır bu işi yapıyorum. İlk defa böyle bir soru ile karşılaştım sanırım. indesign da kartvizit ölçüsü nedir. cevap veren arkadaş da gayet normal bir şekilde cevap verince acaba ben mi bir şeyleri bilmiyorum diye düşündüm. özel bir şeyden mi bahsediyorsunuz? kartvizit ölçüsünün program ile ne alakası olabilir ki. hangi matbaa ile çalışıyorsanız onun bir standart ölçüsü varsa ona göre çalışırsınız. zaten çoğu kurumsal firma kendileri için özel bir ebat kullanır. indesignde kartvizit

genellikle kartvizit ölçüsü müşterinizin özel bir isteği olmazsa 5*8 dir. ya da birkaç mm daha büyük. matbaaya göre değişir. indesign corel ne farkeder indesignde kartvizit
indesignde kartvizit alıntı yaptım artık bu tarz şeyler hakkında yazmaya üşeniyorumm
Bu mesajdan alıntı yap

burakrahat

Grafiker / İzmir

Alt 07-10-2011 #9
indesignde kartvizit alıntı yaptım artık bu tarz şeyler hakkında yazmaya üşeniyorumm
bazı arkadaslar cok bildiklerini sanıyolar
Bu mesajdan alıntı yap

alptekinenes

Grafiker / Ankara

Alt 07-10-2011 #10
bazı arkadaslar cok bildiklerini sanıyolar
çok bilmek değil sitede arama kısmını kullanmak yerine aynı konuları açmak ne kadar anlamlı ki ? inanın arasanız gerçekten daha fazla bilgi çıkacaktır.
kenar boşlukları
renk modları
font bilgileri
mizanpaj
renk uyumları
bıçak payları vs vs

grafiker olarak üye olan insanlar biraz algoritma kurmalı sonuçta kartvizit için özgün bıçaklı kırımlı katlamalı tasarımlar ciddi anlamda maliyet oluşturacaktır. bunun için matbaalar ın tabaka da belirlediği basit ölçüler var bunları göz önüne almadan zaten bir şablon çıkartıp üzerinde çalışılmaz. indesignde kartvizit
kırıcı oldun biraz ama yani sakın aşağılamak olarak algılanmasın ben sadece yol göstermek yardımcı olmak için söyledim, daha önce yazmıştım çünki indesignde kartvizit
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları