Indesign'de master page neden hep en altta kalıyor?

InDesign Soru ve Sorunlarınız - Indesign'de master page neden hep en altta kalıyor? Sponsorlu Bağlantılar master page'yi öne getir yapabiliyor muyuz. bir master page hazırladım zeminlerin arkasında kalıyor, bugüne kadar hiç lazım olmamıştı bana ama bugün böyle bir sorun çıktı karşıma. master page'yi ...

enstantane53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 23-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

master page'yi öne getir yapabiliyor muyuz.
bir master page hazırladım zeminlerin arkasında kalıyor, bugüne kadar hiç lazım olmamıştı bana Indesign'de master page neden hep en altta kalıyor? ama bugün böyle bir sorun çıktı karşıma.

master page'yi herşeyin en önüne nasıl getiririz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

feylosoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 24-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
master page'yi öne getir yapabiliyor muyuz.
bir master page hazırladım zeminlerin arkasında kalıyor, bugüne kadar hiç lazım olmamıştı bana Indesign'de master page neden hep en altta kalıyor? ama bugün böyle bir sorun çıktı karşıma.

master page'yi herşeyin en önüne nasıl getiririz?
Ben genelde layerları kullanırım. Layerleri kullanmak hem dediğiniz durum, hemde ileride rastlanabilecek diğer sorunlar için önemli bir çözüm yoludur. Master sayfanızı başka bir layerde hazırlayıp onu diğerlerin önüne getirirseniz sorununuz çözülür.
Bu mesajdan alıntı yap

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 24-02-2009 #3
bunu denemek aklıma gelmemişti nedense.
teşekkür ederim, sorunumu dediğiniz şekilde aştım.
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 24-02-2009 #4
Bu size yardımcı olacaktır sanırım...

Kolaylıklar dilerim...

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 24-02-2009 #5
evet yardımcı oldu... ben bu komutu denemiştim ama üste almayı hiç akıl edemedim Indesign'de master page neden hep en altta kalıyor?
farklı layerde çalışmak haricinde mutlaka bi çözümü olmalıydı ve sayenizde bunu da öğrenmiş oldum.

çok teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 24-02-2009 #6
Ben teşekkür ederim, yardımcı olabildiyse ne mutlu...

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
hilmicekic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hilmicekic

Eğitimci / Van

Alt 24-03-2009 #7
evet ben de layerlarla çalışıyorum. genelde 3 layer oluşturuyorum. yazılar görseller ve mizanpaj. ama mizanpajdaki bazı görsellerin altta bazıların üstte olmasını istiyorsanız mizanpaj için 2 layer oluşturabilirsiniz.
Hatice Hanım'ın anlatığını ise master sayfalara bağlı kalmasını aynı anda da üzerinde değişiklik yapmak istediğim materyallerde uyguluyorum. Eğer sayfadaki bütün master objeleri değil de sadece istedilerinizi mastep page den bağımsız olarak değiştiştirmek için control+shift ile beraber o objeye tıklayın
kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap