indesignde sayfa numaralandırma ?

InDesign - indesignde sayfa numaralandırma ? ...

sertand isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sertand

Grafiker / İstanbul

Alt 02-01-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

önceki sorumun farklı olanı,

benim sorum şöyle, bir dergi yapıyorm, fakat içinde 7-8 tane master var,

1. master A
2. master B
3. master C diye gidiyor,

dergi 56 sayfa ben sayfa numaralarımı otomatik olarak gelmesini istiyorum,

ayrıca başka bir mastermi açmam gerekiyor ?

bana yol gösterirseniz sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kEciSakaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kEciSakaL

Grafiker / Bursa

Alt 02-01-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
aşağıdaki fotoğraftaki gibi otomatik sayfa numarasını yapma komutu vereceksin

ardından bunu tüm master sayfalara kopyala yapıştır, olacaktır. en azından ben böyle yapıyorum ve bir sorun yaşamadım indesignde sayfa numaralandırma ?
Bu mesajdan alıntı yap
kdr81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kdr81

Fotoğrafçı / Düzce

Alt 02-01-2013 #3
Sayfa numaraları altta kalıyorsa eğer; sayfa işaretliyken shift ctr alt L tuşlarına bas o sayfadaki numara seçilebilir hale gelir. Sonrası basit numarayı üste taşı oldu bitti.
Bu mesajdan alıntı yap
sertand isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sertand

Grafiker / İstanbul

Alt 03-01-2013 #4
Sizlere çok teşekkür ediyorum, bende sizin yaptığınız yöntemle yaptım
Bu mesajdan alıntı yap
feylosoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 03-01-2013 #5
önceki sorumun farklı olanı,

benim sorum şöyle, bir dergi yapıyorm, fakat içinde 7-8 tane master var,

1. master A
2. master B
3. master C diye gidiyor,

dergi 56 sayfa ben sayfa numaralarımı otomatik olarak gelmesini istiyorum,

ayrıca başka bir mastermi açmam gerekiyor ?

bana yol gösterirseniz sevinirim.

Aslında normal çalışma yöntemi şöyledir her sayfada tekrarlanacak olan sayfa numarası, rehber çizgileriniz vb için ayrı master yaparsınız. Böylece hem işinizi kolaylaştırır hemde numaraların altta üstte kalma sorununu ortadan kaldırırsınız.

Sayfa numaraların içinde bulunduğu masterin adı ana master olsun. Diğerlerinin adıda çocuk master 1 diye devam etsin.

Siz ana masterinizde düzenlemenizi yaptıktan sonra cocuk masterinizin üstüne sağ klik yapıp "master options for 'cocuk master'e tıklayın. Çıkan sekmede "based for master"i ana master yaptığınızda bu masterler otomatik olarak ana masterin etkisi altına girecekler. Ve ana masterde olan herşeyi onlar da ihtiva edecek.

Based for masterin bu sekmeye eklenme amacı sizinki gibi sorunları otomatik çözmek içindir.
Bu mesajdan alıntı yap
alp955 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alp955

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 10-01-2013 #6
merhaba ben matbaaya verilecek bir çalışma indesignde sayfa numaralandırma ? bu resimdeki gibi olucak yardım edebilirmisiniz sayfa yapılandırması ve numaralandırması nasıl olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
feylosoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 10-01-2013 #7
merhaba ben matbaaya verilecek bir çalışma indesignde sayfa numaralandırma ? bu resimdeki gibi olucak yardım edebilirmisiniz sayfa yapılandırması ve numaralandırması nasıl olabilir.
Bu sayfa numaralandırması değil. Bu forma hesabı. Eğer filmciniz yada matbaanız formaları sizin üretmenizi istiyorsa ki öyle görünüyor. Siz normal sayfa düzenine göre çalışın. Sonra baskıya uygun PDF'inizi oluşturun.

Trasenizi (formanızı yerleştireceğiniz/bastıracağınız kağıt ebatında bir sayfayı baskı şablonuna göre oluşturmak) yapılandırın. Sonra PDFlerinizi sayfa sayfa tek tek çağırıp bu yönergedeki gibi düzgünce yerleştirin. Eğer bu devamlı bir işse bu işi tek bir kere yaparsınız. Sonra pdfleri çağırdığınız adresi tazelediğinizde Formalarınız da güncellenecektir.

İndesing/PDF kullanarak otomatik bir programa ihtiyaç durmadan bir kaç dakikada formalarınızı hazırlayabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

alp955

Alt 10-01-2013 #8
daha detaylı bir anlatımı yapabilirmisiniz çok sağolun ama nasıl yapıcağımı bilmiyorum master sayfalarda tüm ayarları yaptım sayfa sayısı belirttim herşey tamam birtek bu sayılar var
Bu mesajdan alıntı yap

alp955

Alt 10-01-2013 #9
Bu sayfa numaralandırması değil. Bu forma hesabı. Eğer filmciniz yada matbaanız formaları sizin üretmenizi istiyorsa ki öyle görünüyor. Siz normal sayfa düzenine göre çalışın. Sonra baskıya uygun PDF'inizi oluşturun.

Trasenizi (formanızı yerleştireceğiniz/bastıracağınız kağıt ebatında bir sayfayı baskı şablonuna göre oluşturmak) yapılandırın. Sonra PDFlerinizi sayfa sayfa tek tek çağırıp bu yönergedeki gibi düzgünce yerleştirin. Eğer bu devamlı bir işse bu işi tek bir kere yaparsınız. Sonra pdfleri çağırdığınız adresi tazelediğinizde Formalarınız da güncellenecektir.

İndesing/PDF kullanarak otomatik bir programa ihtiyaç durmadan bir kaç dakikada formalarınızı hazırlayabilirsiniz.
daha detaylı bir anlatımı yapabilirmisiniz çok sağolun ama nasıl yapıcağımı bilmiyorum master sayfalarda tüm ayarları yaptım sayfa sayısı belirttim herşey tamam birtek bu sayılar var
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 11-01-2013 #10
Bu tablonun master sayfa ile ilgili yok, size verilen montaj planı bu konuya hakim değilseniz ya bilen bir tanıdığınızdan yardım isteyin ya da başka bir renk ayrımcıyla görüşün çünkü tecrübeniz yoksa hata yapmaya çok müsait bir durumdur.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları