İnDesing Açı sorusu Nasıl Yazılır?

InDesign - İnDesing Açı sorusu Nasıl Yazılır? ...

hadiyesogut isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hadiyesogut

Eğitimci / İstanbul

Alt 08-10-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar örneğin elimde bir açı sorusu var. Ben soruyu yazarken RTK = 95 şeklinde yazınca orta karakter olan T harfinin üstüne ^ işareti koymak istiyorum. Â harifi için yapabiliyorum ama diğer harflerde bunu başaramadım. Bunu nasıl yapabilirim. Öğretmenim öğrencilerim için hazırladığım soruları yazmaya çalışıyorum. Amacım İnDesingi az da olsun öğrenmek.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Zuubeyir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Zuubeyir

Grafiker / Denizli

Alt 08-10-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar örneğin elimde bir açı sorusu var. Ben soruyu yazarken RTK = 95 şeklinde yazınca orta karakter olan T harfinin üstüne ^ işareti koymak istiyorum. Â harifi için yapabiliyorum ama diğer harflerde bunu başaramadım. Bunu nasıl yapabilirim. Öğretmenim öğrencilerim için hazırladığım soruları yazmaya çalışıyorum. Amacım İnDesingi az da olsun öğrenmek.

Karakter Eşlem'e baktınız mı ?.
Bu mesajdan alıntı yap
hadiyesogut isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hadiyesogut

Eğitimci / İstanbul

Alt 08-10-2015 #3
Karakter Eşlem'e baktınız mı ?.
Zuubeyir Bey karakter eşleme nasıl ve nerede oluyor? Biraz daha açıklık getirebilir misiniz? Teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 08-10-2015 #4
Bahsetttiğiniz karakteri her font desteklemez, çalıştığınız fontun bu simgeyi destekleyip desteklemediğini öğrenmek için Glyphs menüsünden karakter tablosunu kontrol edin.
Bu mesajdan alıntı yap
Zuubeyir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Zuubeyir

Grafiker / Denizli

Alt 09-10-2015 #5
Zuubeyir Bey karakter eşleme nasıl ve nerede oluyor? Biraz daha açıklık getirebilir misiniz? Teşekkür ederim.
G&#246rsel g&#246r&#252nt&#252leniyor 2pw9R.jpg - Imageto image upload hosting - Imageto resim yükleme hizmeti
G&#246rsel g&#246r&#252nt&#252leniyor A0tWJ.jpg - Imageto image upload hosting - Imageto resim yükleme hizmeti

Indesign'deki Glyphs'in nasıl açıldığını resimlerle gösterdim. Sizin istediğiniz karakter destekleyen yazı karakterlerinde olur. Hepsinde olmaz. Arial - Times New Roman gibi karakterlere bakarsanız bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap