Indesing de ilk sayfa sağda sonrakiler de karşılıklık sorunu yaşıyorum.

InDesign - Indesing de ilk sayfa sağda sonrakiler de karşılıklık sorunu yaşıyorum. ...

sokrades isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sokrades

Grafiker / İstanbul

Alt 16-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar yıllarca corel kullandıktan sonra şimdi bir gazete tasarımı içim kısa bir süredir indesign kullanmaktayım.corel de yan yana iki sayfa açarak karşılıklı sayfalar yapıyorum fakat indesing de ilk sayfa sağda sonrakiler karşılıklı oluyor
ben ise ilk sayfayı da karşılıklı istiyorum bunu nasıl yapabilirim.bilen arkadaş varsa yardımcı olabilir mi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

diograf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

diograf

Grafiker / İstanbul

Alt 16-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
indesign ve quark kitap dergi mantığıyla çalışır o yüzden karşılıklı sayfa 2 ve 3ncü sayfadan başlar.
sorunun çözümüne gelince ya ilk çift sayfa ölçüsünü verirsin
yada 2 ile 3üncü sayfada çalışırsın çıkış alırkende 2-3 ncü sayfalardan alırsın ki bu daha kolaydır
Bu mesajdan alıntı yap
MagiC_She58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MagiC_She58(32)

Grafiker / Kayseri

Alt 16-11-2009 #3
ilk sayfayı es gec .Indesing de ilk sayfa sağda sonrakiler de karşılıklık sorunu yaşıyorum. arkadaşıma katılıorum 2ve 3 , sayfadan çalışmaya başlarsan sanırım daha iyi olcaktır senin için ..Indesing de ilk sayfa sağda sonrakiler de karşılıklık sorunu yaşıyorum. kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 16-11-2009 #4
evet bu kolay bi yöntemdirIndesing de ilk sayfa sağda sonrakiler de karşılıklık sorunu yaşıyorum. yada pages panelinde birinci sayfanın üzerine gelip sağ tıklarsın. açılan menüde allow document page shuffle gibi bir seçenek var onun yanında tik olmalı onu kaldırırsın yani bir kez daha tıklarsın. sonra sağ tuşa basıp en başa sayfa eklersin. ama ikisinde sağ sayfa gibi tanımlar fakat istediğin gibi bir soldan başlamış olur.
Bu mesajdan alıntı yap
sokrades isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sokrades

Grafiker / İstanbul

Alt 16-11-2009 #5
arkadaşlar çok teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 16-11-2009 #6
ilk sayfayı es geçsin peki sayfa numarası verirken nasıl yapsın ? derginin yada kitabın sayfası 2 den mi başlasın Indesing de ilk sayfa sağda sonrakiler de karşılıklık sorunu yaşıyorum. biri es geçtik bir gibi bakın gibi bi notmu yazsın yada Indesing de ilk sayfa sağda sonrakiler de karşılıklık sorunu yaşıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 16-11-2009 #7
arkadaşlar yıllarca corel kullandıktan sonra şimdi bir gazete tasarımı içim kısa bir süredir indesign kullanmaktayım.corel de yan yana iki sayfa açarak karşılıklı sayfalar yapıyorum fakat indesing de ilk sayfa sağda sonrakiler karşılıklı oluyor
ben ise ilk sayfayı da karşılıklı istiyorum bunu nasıl yapabilirim.bilen arkadaş varsa yardımcı olabilir mi
Yeni döküman açmak istediğinizde..
Facing Pages otomatik işaretlidir.. işareti kaldırıp deneyin..
İki sayfa ebatı kadar açın dökümanı..
Export yada PDF yaparken de her halükarda karşılıklı çıkacağından ona göre print yaparsınız..
Bu mesajdan alıntı yap