İndesing de kesir yazma

InDesign - İndesing de kesir yazma Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar indesing de kesir yazma işlemi nasıl yapılıyor. Verilen cevaplar bana yeterli gelmedi. Wordden ya da mattypten alıyorum, ancak düzeltme yapmak gerekince tıkanıp kalıyor....

İndesing de kesir yazma
meldayorum isimli Üye şimdilik offline konumundadır

meldayorum

Grafiker / İzmir

İndesing de kesir yazma

Alt 03-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar indesing de kesir yazma işlemi nasıl yapılıyor. Verilen cevaplar bana yeterli gelmedi. Wordden ya da mattypten alıyorum, ancak düzeltme yapmak gerekince tıkanıp kalıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 15-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar indesing de kesir yazma işlemi nasıl yapılıyor. Verilen cevaplar bana yeterli gelmedi. Wordden ya da mattypten alıyorum, ancak düzeltme yapmak gerekince tıkanıp kalıyor.
evet mathtype nasıl kullanılabliyor mu yoksa copy paste mi yapılabiliyor coreldeki gibi mthtype i indesign içinde çağırabiliyor muyuz ? Ya da math type nesnesini indesign içinde editleyebiliyor muyuz ?
Bu mesajdan alıntı yap
hknymz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hknymz

Grafiker / İstanbul

Alt 02-12-2008 #3
Glyphs panelinden font un math özelliklerini seçip kesirli sayı kullanabiliyorsunuz bildiğim kadarı ile...
Bu mesajdan alıntı yap
serbay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serbay

Grafiker / İstanbul

Alt 03-12-2008 #4
Kesir yazmada genelde math typ kullanılıyor. Eger çok az kesirli sayı yazıyorsanız indesingde çizgi çizip altına ve üstüne metin kutularını kullanarak rakamları yazarsınız ve gruplayarak metnin içine yapıştırırsınız. Fakat uzun zaman alıyor, ama müdahaleye izin veriyor.
Bu mesajdan alıntı yap
savasg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

savasg(42)

Grafiker / Ankara

Alt 04-12-2008 #5
çok uzun metin değilseler tablo çizip merge cells ile yapabilirsiniz. yaptığınız tabloyu çoğaltıp rakamları değiştirebilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
indesing, kesir, yazma, İndesing