İndesingde Tablo Hücresine İçeriği Sığdırma

InDesign - İndesingde Tablo Hücresine İçeriği Sığdırma ...

dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 17-09-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Diyelim ki bir tablo oluşturduk ve hücrelere yazıları ekledik. Ancak bazı hücrelerdeki yazılar daha fazla cümle içerdiğinden doğal olarak bir kısmı çıkmayacak. Bunu düzeltmenin masraflı bir yolu, ya tekrardan hücreleri çekiştirmek, ya da hücrelerdeki yazıların boyutunu düşürmek. Ancak hücre sayısı fazla olduğunda bu işlemlerle tek tek uğraşmak zaman gerektiriyor.

Acaba hücre içeriklerini (hücre içindeki yazılardan bahsediyorum) hücreye sığacak şekilde bir seferde tabloda bütün hücrelere uygulanacak bir özellik/fonksiyon yokmudur.

Mesela, yukarıda aynı ölçülerde hücrelerden oluşan bir tablo var ama hücrelerdeki metin uzunlukları farklı, hücrelerin ebadını değiştirmeden yazıları hücrelere sığacak şekilde otomatik olarak ölçeklenmesini istiyorum ; nasıl yaparım ? tek tek uğraşmadan... (yukarıdaki tabloda tek tek yazıların puntolarıyla oynayarak ayarladım mesela)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

artika.55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artika.55

Grafiker / İstanbul

Alt 17-09-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bütün hücreleri seç ve yazı puntosunu tek puntoya düşür derim. başka fikri olan varmı kankeytalarİndesingde Tablo Hücresine İçeriği Sığdırma
Bu mesajdan alıntı yap
dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 18-09-2014 #3
Bir arkadaşım bunu yapabildiğini söylemişti bilen yok mu acaba ?
Bu mesajdan alıntı yap
savasg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

savasg(42)

Grafiker / Ankara

Alt 09-10-2014 #4
Küçük, büyük ve orta gibi paragraf stili atayarak daha kolay yapabilirsin daha sonra sadece paragraf stilini değiştirerek hepsini değiştirmiş olursun..
Bu mesajdan alıntı yap