Indesing'te yazıcı hata sorunu

InDesign - Indesing'te yazıcı hata sorunu Sponsorlu Bağlantılar Kolay gelsin arkadaşlar. Bir yerel gazeteyiz ve Indesing CS5 kullanıyoruz. 33x47 ebatlı gazete sayfasını iki a3 kağıda basarak çıktı alıyoruz. Benim sorunum Indesingte aydıngere çıktı almak isterken şu ...

emekci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emekci

Eğitimci / Kastamonu

Alt 03-12-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Kolay gelsin arkadaşlar. Bir yerel gazeteyiz ve Indesing CS5 kullanıyoruz. 33x47 ebatlı gazete sayfasını iki a3 kağıda basarak çıktı alıyoruz.

Benim sorunum Indesingte aydıngere çıktı almak isterken şu şekilde bir uyarı geliyor "This Document contains links to files that are missing or modified, or link to inaccessible URLs. Click cancel and then use the links panel to fix link problems," devam ettiğimde ise aydınger boş çıkıyor.

Anladığım kadarıyla bazı ayarlarda sorun var. Sizce ne yapmalıyım? Yazıcı ayarlarını anlatabilirseniz yeniden gözden geçirebilirim. Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Phtshp isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Phtshp

Hiç Biri / Bursa

Alt 03-12-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Anladığım kadarıyla belgede kullandığın linkler silinmiş ya da başka yere taşınmış. Sağda links panelinde yanında ünlem olan objelerin üzerine gelip sağ tıklayarak relink deyip kullandığın görsellerin yerini tekrar göstererek linkleri düzeltebilirsin. şimdilik aklıma gelen çözüm bu..
Bazen yazıcılarda programla uyumsuz olabiliyor mesela ben pdften çıktı alamıyorum ama pdf'i photoshopta açıp yazdırabiliyorum..Indesing'te yazıcı hata sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
emekci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emekci

Eğitimci / Kastamonu

Alt 05-12-2012 #3
Teşekkürler söylediğiniz gibi ünlemli linkleri temizledim... Sonra çıktı almak istediğimde ilk sayfa boş çıkıyor ikinci bir sayfa da hata raporu veriyor... Böyle giderse gazete tasarımı için quark'a döncem ya
Bu mesajdan alıntı yap
yurteri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yurteri

Grafiker / İstanbul

Alt 05-12-2012 #4
"This Document contains links to files that are missing or modified, or link to inaccessible URLs. Click cancel and then use the links panel to fix link problems"

Resimleri problemli link olarak görüyor. Bağlantı kuramıyor. ! işaretli olan resimleri tekrar geri çağırman gerekiyor.

tekrar aynı sorunu veriyorsa File/Package yaparak dokümanı bir klasörün içinde topla ve kontrol et. Link hatası veriyorsa.

Yeni model yazıcılarda programdan baskı yapılabiliyor.

CS5'te yüklemesinde sorun vardır.
Bu mesajdan alıntı yap