indirdiğim 3ds max dosyalarının kaplamaları görünmüyor

3D Studio Max - indirdiğim 3ds max dosyalarının kaplamaları görünmüyor ...

begon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

begon

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 05-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar indirdiğim 3ds max dosyalarındaki kaplamalar görünmüyor. ne yapabilirim? lütfen yardımcı olun
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

paidar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

paidar

Grafiker / İstanbul

Alt 06-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba;
Daha Detaylı bilgi ve hata kodunu yazarsan daha iyi yardım elde edebilirsin diye düşünüyorum
kanımca iki nedenden kaynaklanıyor olabilir.
1.indirdiğin dosyada texture dosyaları yoktur
2.çalışmayı yapan kişinin hedef klasörü farklı olduğundan sahneyle texturelerı aynı yere koyup texturların hedef yolunu o klasör olarak gösterirsen yada tekrar materyal olarak atarsan sorun çözülür diye tahmin ediyorum
Bu mesajdan alıntı yap
arizek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arizek(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-11-2009 #3
paidar'ın söylediklerine ek olarak;
eğer indirdiğiniz dosyaların materyalleri sizin kullandığınızdan farklı bi render motoru için hazırlanmışsa ondan dolayı da materyalleri göremeyebilirsiniz..

en iyisi bi resim ekleyin, o zaman sorun daha iyi aylaşılır..
Bu mesajdan alıntı yap
sakızlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sakızlı

Hiç Biri / Konya

Alt 25-11-2009 #4
klavyeden m tuşuna baıp materyal editörü açarsan orada default yazan yerin sağında bir damlalık göreceksin. çalıştığın dosyadan hangi objenin materyalini istiyorsan damlalığı götür ve üstünde bırak kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
graphblues isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

Alt 09-05-2010 #5
arkadaşlar sorunu bende oldu render yaparken her yerde gözüküyor sadece seçtiğim texture gözükmüyor tamamen simsyah nedeni nedir acaba?
Bu mesajdan alıntı yap

sakızlı

Hiç Biri / Konya

Alt 09-05-2010 #6
slm ..materyal editörde mi görünmüyor..damlalığı kullandınız mı acaba ?
Bu mesajdan alıntı yap

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

Alt 09-05-2010 #7
hayır materyalde editörde gözükmüyor acaba yanlış mı yapmıştım? damlalığı nedir anlatabilir misin yeni öğreniyorum da
Bu mesajdan alıntı yap

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

Alt 09-05-2010 #8
şimdi editör gözüküyor ama texture nesneyi koyduğumda bile gözükmüyor düz sanki aşağıdaki resim gibi
Bu mesajdan alıntı yap

sakızlı

Hiç Biri / Konya

Alt 09-05-2010 #9
ben 2009 sürümünü kullanıyorum bu arayüzü tam bilmiyorum.ama yinede yardımcı olabilirim.damlalık diffuce color yazısının yanındaki şekil.onu bas ve sahnedeki obje üzerinde tıkla. .sana materyal editörde textürünü verecektir.viewport ekranında görmek için de bu arayüzde hangisi bilmiyorum ama diffuse color yazısının üstündeki butonlar üzerinde fareyi gezdir.''show standart map in wievport'' yazısı beliren kutuya tıka resim perspektif ekranında da görülecektir..slmlar

not:eğer yine görülmüyorsa.o textür jpg dosyası bilgisayarınızda ise kendiniz yerini tanıtmanız gerekir.bitmap parameter bölümünden...eğer dosya yoksa yapacak birşey yok..
Bu mesajdan alıntı yap

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

Alt 10-05-2010 #10
teşekkürler eve gidip bi deneceğim
bir tane sorun var vray render hakkında... renkli nesneler zemin plane vs vs yerleştim vray olarak ışığı koydum ve kamera yerleştik render yapıp hala simsiyah çıktı bazen çok az ışık gözüküyor diğerinde metalray normal görünüyor sebebi nedir anlamıyorum sanırım vray bi ayarlanması gerekiyor diye düşünüyorum ama neresi ayarlayabilirim önereceğiniz dersleri var mı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları