Infiniti kullanan arkadaşların dikkatine

Dijital makineler - Infiniti kullanan arkadaşların dikkatine ...

akface isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akface

Grafiker / İstanbul

Alt 02-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba.Biz Infinitinin 2 modeli arsasında kaldık.hangisi alıcağımızı şaşırdık.Satıcılara kalsa hepsi güzelde.

Birinci makine Infiniti -FY 6150
Bu makine 150 lik.Artık sıfırını bulmak zor ama biz bulduk.4 kafa.400 dpi.
Şimdi bu makine Infiniti makineler arasında en az problem çıkaran makineymiş.performansı yüksek.Bunu doğrumu bizim en çok takıldığımız konu bu.

İkinci makine FY 8160 III xa
Bu makinenin eski modelleri mevcutmuş.Bunlar yeni kasalı haliymiş.Bu makinede 8 kafa var.ve Sanırım 1024 dpı basıyormuş.bunu kullanan arkadaş daha bulamadım.ve satıcılarla gidip bakmadım.iki modelide başkasında buldum.
ve ikisinin arasında fiyat farkı sadece 1000 dolar.

şimdi arkadaşlar hangi makineyi alalım.iş yükümüz fazla yok.ama tabi ilerde olacak.hangi makine daha iyidir.özellike FY 8160 III xa kullanan arkadaş varsa
bu makine nasıldır cevap verirseler çok iyi olur.Tüm baskıcı,grafiker ve teknik servisci arkadaşların cevaplarını bekliyorum.hangisi alalım.

herkeze az solventli bol temiz havalı günler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

emredlgr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emredlgr

Hiç Biri / Ankara

Alt 03-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bence İnfiniti değilde myjet al derim.

16 kafa ve yarı içmekan baskı yapabiliyor.
Bu mesajdan alıntı yap
auctor isimli Üye şimdilik offline konumundadır

auctor

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 03-04-2008 #3
xaar kafaların max çözünürlüğü 300 dpi dır oda plus yada xl olanlarıdır sana eğer 400 dpi yada 1200 dpi gibi çözünürlüklerden bahsediyorlarsa yalandır bunlar sadece yazılılmla yani interpolasyon dediğim şekilde olur ama hiçbir zaman gerçek 400 dpi yada 1200 dpi olmazlar , kafaların kalitelerini nokta büyüklüğü (pikolitre) ve çözünürlüğü (dot per inch) belirler , eğer makina alacaksan bunları göz önünde bulundur ve alacağın firmayı çook iyi araştır.
Bu mesajdan alıntı yap

akface

Grafiker / İstanbul

Alt 03-04-2008 #4
cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.
diger arkadaşlardanda yorum bekliyorum.
daha sonra tam karımızı vericez.
Bu mesajdan alıntı yap
isra isimli Üye şimdilik offline konumundadır

isra

Baskıcı / Konya

Alt 03-04-2008 #5
İSRA:
Arkadaşıma bende katılıyorum
bana bu infiniti baskı makinasını verirken 1200 dpı diye vermişlerdi ama alakısı bile yok.
Makina Kötümü Yok Kesinlikle iyi 8160 modelini bahsediyom. Tek Sıkıntı Ufak etiket basımlarında sıkıntı yapıyor çözünürlük zayıf aldoguiçin kaliteli baskı alamıyoruz. Yani ebatlar ufaldığı zaman baskıda Dağıtmaları cok oluyor.
Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
grafikerozgur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikerozgur

Grafiker / Ankara

Alt 03-04-2008 #6
hani derler ya kırmızı olsun beş fazla olsun diye yada başka marka telefon alacağına git nokianın ölüsünü al derler bencede infinity git ölüsünü al derim ben 4 senedir kullanıyorum valla kafaları dahil aynı orjinali hiç değişmedi ve servis yüzü görmedi
Bu mesajdan alıntı yap

akface

Grafiker / İstanbul

Alt 24-05-2008 #7
aldık gitti....
Bu mesajdan alıntı yap
FERİTCAN21 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FERİTCAN21

Grafiker

Alt 27-05-2008 #8
kardeş merhaba ben
hem 3 yıl 6150 infiniyt kulandım ve şu andada 8160xa kulanıyorum ikisinin arasındaki fark biri 4 diğeri 8 kafa evet 6150 kulanmasını bilirsen sorun çıkarmaz bende hiç bir zaman çıkarmadı şu anda 8160xa kulanıyorum ve çok memnunum daha 1 ay oldu baskı kalitesi süper tavsiye ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 24-06-2008 #9
8160 xa makineler baskı netliği ve kalitesiyle diğer tüm infinitelrin önünde gelir.Tek bir dezavatajoı var oda baskı eninin diğerlerine gore kısa olması . Ve arkadasların dediği gibi dış mekan baskı makınelerinin 1024 DPi veya üstü basması olanaksız.SAdece makinenin print RIP inde bulunan yazılım ve renk eğrilerinin isimlendirilişi bu şekildir. Okuyucuların Dikkatine...

Teknik Servis Power By OZAK
Bu mesajdan alıntı yap
msteknoloji isimli Üye şimdilik offline konumundadır

msteknoloji

Hiç Biri / Bursa

Alt 27-06-2008 #10
arkadaşım *********** adresinden msn e ekle beni veya************** numaralı telefondan sana tam bilgiyi geçeyim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
arkadaslarin, arkadaşların, dikkatine, infiniti, kullanan