infiniti YF-1232 III mavi kafa boya kesme sorunu

Dijital makineler - infiniti YF-1232 III mavi kafa boya kesme sorunu ...

cenkreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cenkreklam

Grafiker / Hatay

Alt 13-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaslar.makinada bugunler sorunlar cikmaya basladiacil yardiminiza ihtiyacim var.bu seferde mavi kafalarin baski yaparken 10-15 cm bir arka 2 kafanin birden boyayi kesmesi sizce neden olabilir.makinanin markasi infiniti YF-1232 III XAAR126 KAFA- 12 kafa.baski yaparken bütün renkler boya atiyor mavide atiyor ama 10 - 15 cm baski yaptikdan sonra arkadaski 2 kafanin boyasi birden kesiliyor.sadece öndeki mavi kafa atiyor.2 yildir makinayi kullaniyorum ilkez böyle bir sorunla karsilastim.topraklamam var güc kaynagim var.sizce bu sorun nedendir yardim ederseniz sevinirim.simdiden tskr ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

plotter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

plotter(43)

Grafiker / Rize

Alt 14-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
xzaar kafalı makinelerde havaların ısınması veya soğuması nda bu tür sorunlar yaşanabiliyor... boya kesmenin başlıca sebepleri kafa voltajları kullandığınız 126 zaar makinede boya kesiyorsa voltajı yükset mantığı her zaman geçerli olamayabilir yüksek voltaj da da kafalar önce dağıtma sonra kesme yapabilir... kafa voltajları ile oynarken aşırı yükseltmeden kaçının değerleri azar azar artırakark ve düşürerek sonuç almaya bakın ...
arkadaki sub tankların pozisyonu ve hortumlardan hava alma durumu da kafa da kesme yapabilir...
Bu mesajdan alıntı yap
janjan41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

janjan41

Grafiker / Kocaeli

Alt 25-03-2008 #3
plotter arkadaşıma katılıyorummm aynı sorunu bi ara bende yaşadım ve subtankların seviyesiyle oynadım (2mm kadar yukarı ) ve sorun düzeldi
Bu mesajdan alıntı yap
taylan_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

taylan_

Grafiker / Adana

Alt 25-07-2008 #4
arkadaslar merhaba.. aynı problemi bende yasıyorum. yalnız kafa voltajları nasıl ayarlanıyor bir türlü bilmiyorum. ( makinem jhf vista 3308 ) makineyi alırken dolandırıldık. yılan hikayesine döndü bu yuzden yardım edebilecek bir teknik servis bile bulamıyorum doğru dürüst. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
ShEwChAt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ShEwChAt

Grafiker / Antalya

Alt 21-06-2009 #5
merhaba arkadaslar.makinada bugunler sorunlar cikmaya basladiacil yardiminiza ihtiyacim var.bu seferde mavi kafalarin baski yaparken 10-15 cm bir arka 2 kafanin birden boyayi kesmesi sizce neden olabilir.makinanin markasi infiniti YF-1232 III XAAR126 KAFA- 12 kafa.baski yaparken bütün renkler boya atiyor mavide atiyor ama 10 - 15 cm baski yaptikdan sonra arkadaski 2 kafanin boyasi birden kesiliyor.sadece öndeki mavi kafa atiyor.2 yildir makinayi kullaniyorum ilkez böyle bir sorunla karsilastim.topraklamam var güc kaynagim var.sizce bu sorun nedendir yardim ederseniz sevinirim.simdiden tskr ederim.
arkadaşım sen kafaların havalarını al daha sonra deneye deneye 2 şer 2 şer voltajlarını düşür olayı çözersin
Bu mesajdan alıntı yap
PowerClip isimli Üye şimdilik offline konumundadır

PowerClip

Grafiker / Adana

Alt 17-08-2009 #6
peki bu makinanın renk kalibrasyonu nasıl yapılır acaba
Bu mesajdan alıntı yap
mmrgns isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mmrgns

Grafiker / Antalya

Alt 16-03-2010 #7
arkadaslar makınam ınfınıtı yf 1232 III mavi kfa sorunlu hava alıyor ama nerden aldıgını bılmıyorum bıraz yardımcı olursanız sevınırım teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
seyyyyah isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seyyyyah

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 17-03-2010 #8
infiniti makinalar hakkındaa güvenli ve sağlam bilgiyee burdan ulaşabilirsiniz.
General Teknik -Anasayfa
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
acil yardim