Inner Glow transparant olur mu? nasıl?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Inner Glow transparant olur mu? nasıl? Sponsorlu Bağlantılar photoshop ta herhangi bir layer da inner glow efektini kullanarak fotoğrafta dıştan içe doğru aşağıdaki efekti oluşturabiliyoruz. benim sorum şu: acaba inner glowu kullanarak veya başka bir yöntemle ...

laztik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

laztik

Öğrenci (Diğer) / Trabzon

Dosya23

Alt 24-09-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

photoshop ta herhangi bir layer da inner glow efektini kullanarak fotoğrafta dıştan içe doğru aşağıdaki efekti oluşturabiliyoruz. benim sorum şu: acaba inner glowu kullanarak veya başka bir yöntemle aşağıda sarı olarak gördüğümüz yerin transparant olması mümkün mü ? mask ı da denedim ama mask a efekt verilmiyor ya da ben öyle biliyorum...
şimdiden yorumlarınız için teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

leod isimli Üye şimdilik offline konumundadır

leod

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 26-09-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yapalirsiniz tabi. Şeklinizi oluşturduktan sonra layerin üstüne gelip blending options ayarlarından inner glowu seçtiniz. İnner glow seçiliyken yan tarafta renk bölümünü göreceksiniz. Sarı renk seçilidir muhtemelen. Color butonun hemen yanında transparent seçeneği vardır. Onu kullanarak yapabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

laztik

Alt 26-09-2010 #3
Yapalirsiniz tabi. Şeklinizi oluşturduktan sonra layerin üstüne gelip blending options ayarlarından inner glowu seçtiniz. İnner glow seçiliyken yan tarafta renk bölümünü göreceksiniz. Sarı renk seçilidir muhtemelen. Color butonun hemen yanında transparent seçeneği vardır. Onu kullanarak yapabilirsiniz.
sanırım anlatamadım... demek istediğim tam olarak şu:
o sarı olan yerler transparant olacak derken, o sarı yerden aşağıdaki layerin gözükmesini istiyorum

basit olarak böyleyken :

böyle olacak:

bu örnekte arkadaki renk basit bir mavi olduğu için inner glow da o rengi kullanıp yaptım... ama bana etrafının transparant olması ve png olarak kaydetmek gerek... umarım anlatabildim... yardım...
Bu mesajdan alıntı yap
1965seyfo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

1965seyfo

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 27-09-2010 #4

Böylemi
Bu mesajdan alıntı yap
Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 27-09-2010 #5
inner glow olmadan olabilir...Eğer ki arkadaşların ve senin gösterdiğin gibiyse...
layera bleendiing optionstan efekte vermeden, layerını mouse sol tıkla ve layerındaki nesne seçili olacaktır...Daha sonra ctrl + shift + I diyeceksin ve layerdaki nesnenin dışını seçmiş olacaksın... Seçim işlemin artık tamamlandı, geriye kaldı feather vermek feather ı ctrl + alt + D tuş kombinasyonu ile vereceksin , açılan pencere de feather 20 px ver ve ok tuşuna bas... Daha sonra delete ye basınca dıştan içe doğru yumuşak bir silim gerçekleşecektir...kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap

laztik

Alt 30-09-2010 #6
çok teşekkür ederim @Tylcn çabuk çabuk denedim anladım... saolasın Inner Glow transparant olur mu? nasıl?
Bu mesajdan alıntı yap
Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 30-09-2010 #7
çok teşekkür ederim @Tylcn çabuk çabuk denedim anladım... saolasın Inner Glow transparant olur mu? nasıl?
rica ederim, kolay gelsin :rofl:
Bu mesajdan alıntı yap