insan haklarıyla ilgili bir afiş çalışması

Afiş Tasarımı - insan haklarıyla ilgili bir afiş çalışması ...

Like Tree2Likes

merveporay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

merveporay(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İstanbul valisininde katılacağı insan haklarıyla ilgili bir panelin afiş çalışması..
paylaşmak istedim..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
eymi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eymi(27)

Grafiker / Balıkesir

Alt 01-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Harika olmuş....Ama iç kısımdaki resimlere gölge ışık yada renk tonlamalarıyla harekete versen daha hoş olur diye düşünüyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
orkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

orkan

Matbaacı / Bursa

Alt 01-12-2007 #3
Bu tarz çalışmalar nedense çok moda oldu.Ben pek sevmiyorum aslında bu tarzı insan haklarıyla ilgili bir afiş çalışması Genel olarak bir sorun göremiyorum.Ancak sağ alttaki konferans konusunun karakteri farklı ama pek okunaklı değil.Gözüme takılan başka bişi olmadı bunun haricinde..güzel çalışma tebrik ederim...
yasemin05 ve seluvenin beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
dolphin55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dolphin55

Hiç Biri / Samsun

Alt 01-12-2007 #4
Bence orta resim hoş gözükmesine rağmen çok karmaşık. Eğer alttaki yazı olmasa ne olduğunu anlamak mümkün değil. Resim dışında sadelik hakim. Gayet iyi bir çalışma emeğine sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 01-12-2007 #5
Bence orta resim hoş gözükmesine rağmen çok karmaşık. Eğer alttaki yazı olmasa ne olduğunu anlamak mümkün değil. Resim dışında sadelik hakim. Gayet iyi bir çalışma emeğine sağlık.
aynen katılıyorum..

anlatımda bir sorun var.

bir önceki arkadaşın dediği gibi bu tür karışık tarzları bende sevmiyorum. neden derseniz.

sağlam bir tarafı yok.

yani bir dali yi düşünün. dali uçuk kaçık resimler yapınca, uçuk kaçık resim yapanların hepsi kendini ressamdan saymaya başladı. ancak çok öenmli bir ayrıntı hep gözden kaçtı. dali diğer bütün resim türlerini en iyi şekilde yapabilecek kadar iyi bir ressam, fakat kendine bir tazr olarak uçuk kaçık resimleri seçmiş.

diğerlerinin pek çoğu ise bir çizgi desen renk hakimiyeti olmadan, böyle rasgele bir takım desenler serpiştirdiğinde sanki dali tarzı diyebileceğim veya daha uç tazr bir şeyler çıkıyor. ama besbelli temel yok..

bunun için bu tür resileri pek sevmiyorum. ancak sağlam bir temelde yapılan çalışmalarda kendini hemen belli ediyor..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
Alt 02-12-2007 #6
El FİgÜrlerİ KariŞik Olmasina RaĞmen Yİnede Dİkkat ÇekeceĞİnİ DÜŞÜnÜyorum
Bu mesajdan alıntı yap

merveporay(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 02-12-2007 #7
arkadaslar yorumlarınız için çok teşekkür ederim.. ama soylediğiniz karmaşa afişi bu boyutta gördugunuz için yaşanıyor afişin basılma ölçüsü 70x100 cm ve okul içine asılacagından görsellik ve tipografi net bir şekilde okunabiliyor. Birde karşı tarafa mesajı tam olarak verme yanlısı değilim bakar bakmaz hersey anlaşılmamalı düşündürmesi lazım diye düşünüyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 04-12-2007 #8
evet güzel bir çalışma olmuş aslında çok fazla yorum yapılacak birşey yok samimiyetle söylemek gerekirse ama benide düşündüren bir şey var ortadaki resimi içeriye doğru reklendirseydin bence daha fazla ilgi çekebilirdi. benimki sadece bir fikir. ama dedigim gibi güzel bir çalışma olmuş
Bu mesajdan alıntı yap

merveporay(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 05-12-2007 #9
teşekkür ederim sincap
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 05-12-2007 #10
eline sağlık güzelmiş
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Tags
marmara egitim koyu, insan haklariyla ilgili, haklarini korumada sorunlar, dusuncede ozgur, bilimde cagdas, 21 yuzyilin basinda, tc maltepe universitesi