insert çalısması

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - insert çalısması Sponsorlu Bağlantılar 64 sayfa ınsert calısmam var ve cok urun yerlestırmesı var değişik gruplarda acaba nerden baslamalıyımk ılk defa yapacagım da ?...

insert çalısması
betülk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

betülk

Forumdan Uzaklaştırıldı

insert çalısması

Alt 04-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

64 sayfa ınsert calısmam var ve cok urun yerlestırmesı var değişik gruplarda acaba nerden baslamalıyımk ılk defa yapacagım da ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
64 sayfalıksa önce matbaanızla konusun . tek dikiş,telli,yapıştırma olmasına göre ve matbaaya göre değişen formatlar var öncelik bunlar arkadasım. Nedeni ise uzun bir çalışma var önünde ve nasıl baslarsan oyle gider. sonra düzeltmesi zor olur hangi programda hangi formatta bunu belirlemelisin.
http://www.grafikerler.net/son-32-sa...am-t22164.html burdanda fikir edinebilirsin. İc tasarım olarak size önerim, Ürün gurblarına ayırın ve her grubun kendine has sayfası olmasına dikkat edin. calısırken ben 2 sayfa bütünlüğünde calısıyorum sizede öneririm bu sekilde baskıda sayfa düzeninde sorun yasamassın.
çalışma alanı olarak A4 olarak düşünürsek 30,3 cm ile 42,6 cm (cift sayfa) olarak calısıyorum
resimlerin ve yazıların 3 mm den daha fazla kenarlara yaklastırmamalısın. Bu esnada calısmanda guide (yardımcı cizgiler) kullanman çalışmanda daha sonra sorun yasamaman icin şiddetle tavsiye ederim onun dısında baskı kalitesi icin materyal kullanımlarını biliyorsunuzdur. Kolay gelsin iyi çalışmalar takıldıgınız bir konu olursa burdan yardımcı olmaya calısırız.
Bu mesajdan alıntı yap
betülk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

betülk

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 04-09-2008 #3
tesekkurler ben photoshopta tek tek sayfa olarak calısmayı dusunuyorum daha onceden de boyle calısılmısda
Bu mesajdan alıntı yap
Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-09-2008 #4
anladım. O zaman eski insertlerde düzenlemede yapmak kolay olur.
ölçülere ve çalışma alanına dikkat edin.
ayrıca tekli calısacaksanız sayfa icinde yan yana gelicek sayfaların bütünlüğüne dikkat etmenizi öneririm 1-2 ,3-4 gibi sayfaları ikili çalışmamızdaki sebep bütünlüğü korumak ve gözü yormaması icindir.
Ancak yine söylüyorum matbaaniz ile görüşmenizi tavsiye ederim çift çalısırsa nasıl tekli olursa nasıl yapılmalı diye.. kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
çalısması, ınsert