Interart of world Grafik Yarışması Türkiye'ye Verildi.

Dijital Sanat - Interart of world Grafik Yarışması Türkiye'ye Verildi. ...

Cevapla
Interart of world Grafik Yarışması Türkiye'ye Verildi.
seekart isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seekart

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Standart

Interart of world Grafik Yarışması Türkiye'ye Verildi.

Alt 25-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Uluslararası platformda INTERART Organizyonu, Sanat ve Yaşam (Art of life) arasındaki ilişkiyi ifade eden bir tasarım yarışması düzenlenmektedir.(21.10.2010) Bu organizayon ile aslında ülkeler arasındaki siyasi ve politik çizginin etkisi olduğunu unutmamak gerekir.
En yakın gerçeği "eurovision yarışmaları" olarak nitelendirebiliriz.
Org. toplantıda sanatın, grafik alanında daha iyi ifade edilebileceği düşüncesi ile genç grafikerleri (ülkeler) katılmasının çağrısını kamoyuna duyurdu.Ciddi bir organizasyon olan "ART OF LIFE" katılan ülkelerin kendi içerisinden seçtikleri tasarım ve yine temsilen ülkesi de temsil eden tasarımla aday olmalarını dile getirdi.
Yarışmaya katılan ülkeler; başta ABD olmak üzere İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya, Romanya, Yunanistan, İspanya, Azerbaycan,
Japonya, Kore, Senegal, Şili, Kolombiya, Portekiz, Bulgaristan, Türkiye, İzlanda, Norveç, Kırım, Hollanda, Firlandiya, Avusturya, Maceristan olmak üzere 73 ülke aday gösterildi.Yarışmanın ev sahipliğini Japonya yapacaktır.
2006 yılında INTERART Org. birincilik ile kazan Rusya'nın yarışmaya katılmamasının nedeni hala bilinmemektedir.İlk elemelerde 18 ülke, zorlu bir rekabet savaşı vermektedir.
İlk Elemelerdeki 18 ülke şöyle;
- İngiltere
-Fransa
-Romanya
-Türkiye
-ABD
-Almanya
-Japonya
-Norveç
-İzlanda
-Portekiz
-Kore
-Yunanistan
-İspanya
-Azerbaycan
-İtalya
-Kolombiya
-Yeni Zellanda
-Çek Cumhuriyeti


FİNAL


INTERART Org. 2010 yılı'nın birinciliğini Türkiye'ye verdi.TRT Türk Televizyon Radyo Kurumu'nun katıldığı tasarımı ifade eden
Türkiye Temsilcisi Muhammer Akan; "Sanat etkinliklerinde her zaman ülkemizi temsil ederek sanata ve sanatçıya destek vermekteyiz." açıklama yaptı.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakultesin'den mezun Grafiker Sercan Güneş çalışmasındaki istenen sanat ve yaşam arasındaki tutkuya ilginç bi benzetme getirerek farklı bir bakış açısı uyandırdı.Sayın Gunes, tasarım hakkındaki düşüncelerini şöyle ifade etti; "Sanat ve Yaşam Projesi, birbirinden ayrılamaz beden ve ruh gibidir.Ülkemizi en güzel şekilde ifade edebildiysek ne mutlu bize.Teşekkürler."

12.13.2010
Bbcworld / Haberturk

Kaynaktan resim erişilemedi

Interart of world Grafik Yarışması Türkiye'ye Verildi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Organik Tarım konulu ödüllü grafik tasarım yarışması sonuçları... Admin Organik Tarım Grafik Tasarım Yarışması 0 04-03-2010 18:34:56
Organik Tarım konulu ödüllü grafik tasarım yarışması ilk eleme sonuçları Admin Organik Tarım Grafik Tasarım Yarışması 0 01-03-2010 10:15:28
grafik tasarım yarışması için poster( savaş ve çocuk) sule ercan Afiş Tasarımı 13 13-06-2009 08:39:14
Türkiye Yazarlar Birliği 2007 Ödülleri Verildi mavitayfa Edebiyat 0 03-01-2008 10:38:07

Kapat
Şifremi Unuttum?