Internet Explorer 9

Yazılım Rehberi - Internet Explorer 9 ...

Cevapla
Internet Explorer 9
vatandas2009 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vatandas2009

Grafiker / İstanbul

Standart

Internet Explorer 9

Alt 16-09-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Daha güzel bir web (manyak ötesi süper web)

İyileştirilmiş performans

Internet Explorer 9


Donanım ivmeli metin, görüntü ve grafik
Internet Explorer 9'un yeni grafik özellikleri ve iyileştirilen performansı derinlikli ve zengin deneyimler için zemin hazırlar. Donanım ivmeli metin, görüntü ve grafik, web sitelerinizin bilgisayarınızda yüklü programlara benzer bir performans göstereceği anlamına gelir. Yüksek tanımlı görüntüler akıcı, grafikler net ve kısa yanıt süreli, renkler gerçek ve web siteleri hiç olmadığı kadar etkileşimli olur. Yeni Chakra JavaScript altyapısı gibi alt sistem geliştirmeleriyle, web siteleri ve uygulamalar daha hızlı yüklenir ve yanıt süreleri daha kısa olur. Internet Explorer 9'u Windows 7'nin sunduğu güçlü grafik özellikleriyle birleştirin ve Windows'da bugüne kadar karşılaştığınız en iyi web deneyimini yaşayın.

Daha hızlı yüklenir, daha hızlı başlar
Internet Explorer 9'un kısa ve düzenli yüklemesi önceki sürümlerden daha hızlı tamamlanır. Sizden daha az karar vermeniz istenir, sayfaların yüklenmesi daha kısa sürer ve güncelleştirmeleri ayrıca yüklemeniz gerekmez. Bir kez yüklenince, göz atmaya başlamak için hazırsınız demektir.

Odak noktası web'de

Internet Explorer 9

Yeni tarayıcı çerçevesi tüm web sitelerinin parlamasını sağlar.

En sık kullandığınız öğeler temelinde tasarlandığından, Internet Explorer 9'da gezinti denetimleri basitleştirilmiştir. Geri düğmesi daha büyüktür, adres çubuğuyla arama kutusu yeni adres çubuğunda bir araya getirilmiştir ve Internet Explorer'ın önceki sürümlerinden çeşitli menüler tek bir menüde birleştirilmiştir. Sonuç? Yalnızca bugün Internet'te göz atma deneyiminiz açısından önem taşıyan öğeleri görürsünüz.

Basitleştirildiği gibi iyileştirilmiş de olan kullanıcı arabirimi siteleri öne çıkarır. Tarayıcı çerçevesi düzenlidir ve diğer tarayıcılara göre web siteleri için daha fazla alan ayrılmıştır. Web sitelerinin özellikleri tarayıcının her yanına yansıtıldığından, ziyaret ettiğiniz her siteye daha derinlemesine girmeniz sağlanır.

Windows 7 ile daha iyi

Internet Explorer 9, size Windows'da en iyi web deneyimini sağlamak için Windows 7 çalıştıran bilgisayarlarla sorunsuz tümleştirilir.

Yaslama

Internet Explorer 9

İster farklı web sitelerindeki restoranların menülerini karşılaştırın, ister e-postayla uğraşırken bir video izleyin, isterseniz bir yolculuğun güzergahını okurken haritaya bakıyor olun, bir görevi yerine getirmek için çoğunlukla birden çok web sayfasına veya pencereye bakmanız gerekir.

Yaslama, ekranınızda aynı anda iki siteyi veya sayfayı görüntülemenin hızlı ve eğlenceli bir yoludur. Sitelerin yan yana gösterilmesi için her birini ekranınızın karşıt kenarlarına sürüklemeniz yeterlidir. Pencereyi yerine yaslarken sitelerin içeriği sürekli olarak işlendiğinden ve video kareleri olduğu gibi kaldığından, akıcı bir deneyim sağlanır. Ayrıca, sekmeleri mi yoksa pencereleri mi kullanacağınızı düşünerek zaman harcamanız gerekmeden bir kerede daha fazla içerik görüntüleyebilirsiniz.

Atlama Listeleri

Internet Explorer 9

Internet Explorer'ı açmak zorunda kalmadan sık kullandığınız web sitelerine ulaşmanın hızlı ve kolay bir yolu olan Atlama Listeleri, sizi doğrudan her gün kullandığınız web sitelerine götürür.

Internet Explorer 9 Atlama Listesi'ni açmak için, görev çubuğunda Internet Explorer simgesini sağ tıklatın. Hem sabitlenmiş web sitelerinizi hem de sık ziyaret ettiğiniz siteleri göreceksiniz. Burada InPrivate Gözatma'yı başlatmak, yeni sekme açmak ve pencereyi kapatmak için de hızlı erişim olanağı sağlanır. Görev çubuğuna sabitlediğiniz her web sitesinin de bir Atlama Listesi vardır. Her birinde nelerin görüntülendiği web sitesine bağlı olarak değişir, ancak hepsinde InPrivate Gözatma, site açma, sitenin sabitlemesini kaldırma ve pencere kapatma seçenekleri bulunur.

Küçük resim önizleme denetimleri
Görev çubuğuna sabitlenmiş olan bazı web sitelerinin görev çubuğundan erişilebilen denetimleri vardır. Görev çubuğuna sabitlenmiş bir web sitesi simgesinin üzerine gelin; küçük resim önizlemesinin altında söz konusu web sitesinin küçük resim önizleme denetimlerini göreceksiniz.

Tek Kutu

Internet Explorer 9

Hem bir web sitesine gitmek hem de arama başlatmak istediğinizde, Internet Explorer 9'da tek bir konumu kullanırsınız: Tek Kutu.

Sörf yapma ve arama yapma—hepsi aynı yerde
Tek Kutu'yla, web'de sörf veya arama yapmak çocuk oyuncağıdır. Web adresini yazmaya başlayın; Otomatik Tamamlama web sitelerinize hızla ulaşmanıza yardımcı olmak için ne aradığınızı tahmin eder. Arama işlevselliği Tek Kutu ile tümleştirildiğinden web adresinin tamamını anımsamak zorunda da değilsiniz; “haber” veya “müzik” gibi bildik terimleri yazdığınızda sevdiğiniz sitelere anında ulaşabilirsiniz.

Web'de bir şey bulmaya mı çalışıyorsunuz? Tek Kutu'dan arama yapmak, aradıklarınızı bulmak için size hızlı bir yol sağlar. Kullandığınız arama sağlayıcılarına bağlı olarak, sözcükleri yazdığınızda açılan listede arama önerileri, arama sonuçları (görsel arama sonuçlarıyla birlikte) ve başlık eşleşmeleri veya diğer ilgili öneriler gösterilir. Daha fazla sözcük yazmak zorunda kalmadan aramayı çalıştırmak için önerilerden birini tıklatın. Ayrıca, doğrudan açılır listenin en altında arama sağlayıcıları ekleyebilir veya kullanmak istediğiniz sağlayıcıyı değiştirebilirsiniz.

Gizliliğiniz
Tek Kutu'ya girdiğiniz bilgilerin gizliliği, Internet Explorer'ın vaatlerinin önemli bir parçasıdır. Arama sağlayıcılarıyla bilgi paylaşılıp paylaşılmayacağı ve hangi bilgilerin paylaşılacağı sizin denetiminizdedir. Adres çubuğu açılan listesinden, arama önerilerini açabilir veya kapatabilirsiniz. Arama önerilerini açmayı seçerseniz, yazdığınız metin yazmayı bitirip Enter tuşuna basmanızdan sonra değil, siz yazarken arama sağlayıcısına gönderilir.

Sabitlenmiş Siteler

Internet Explorer 9

Sabitlenmiş Siteler özelliğiyle, sık kullandığınız sitelere önce Internet Explorer'ı açmak zorunda kalmadan doğrudan Windows görev çubuğundan ulaşabilirsiniz.

Siteyi sabitlemek birkaç saniye sürer: Tek Kutu'da web adresinin solundaki sabitleme simgesini veya Yeni Sekme sayfasındaki web sitesinin simgesini tıklatın ve bunu görev çubuğuna sürükleyin. İşte oldu. Site bir kez sabitlenince, Internet Explorer'dan ayrı olarak kendi küçük resmiyle gösterilir. Artık tek bir tıklatmayla sık kullandığınız web sitesine ulaşırsınız.

Siteyi sabitlediğinizde, deneyimin merkezinde tarayıcı değil site bulunur. Sabitlenmiş bir site görev çubuğundan başlatıldığında, tarayıcı çerçevesi ve gezinti denetimleri sitenin simgesi ve birincil rengiyle tümleştirilir; bu şekilde görüntülediğiniz siteye uyarlanmış bir deneyim sağlanır.

Geliştirilmiş sekmeler

Internet Explorer 9'la, web gezintisi ve çok görevli çalışma hiç olmadığı kadar kolaylaştı.

Ayrılmış sekmeler

Ayrılmış sekmeler birden çok siteyle hızlı ve sezgisel bir yöntemle etkileşim sağlar. Aynı Windows 7'de görev çubuğu simgelerini yeniden yerleştirebildiğiniz gibi Internet Explorer 9'un içinde de sekmeleri yeniden yerleştirebilirsiniz veya herhangi bir sekmeyi masaüstünüze sürükleyerek bunun yeni bir tarayıcı penceresinde açılmasını sağlayabilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız görev için aynı anda birden çok web sayfasını görüntülemeniz gerekiyorsa, Ayrılmış sekmeleri Yaslama özelliğiyle birlikte kullanın. Bu, ekranınızda birden çok web sayfasını yan yana görüntülemek için çok iyi bir yöntemdir.

Sık kullanıldığınız sitelere kolay erişim sağlayın. Bir sekmeyi Sık Kullanılanlar çubuğuna sürükleyin. Daha da iyisi, sekmeyi görev çubuğunda Internet Explorer 9 simgesine sürükleyin, böylece siteniz Atlama Listesi'nde sabitlenmiş bir siteye dönüşür. Hatta hepsinden iyisi, sekmeyi sürükleyin ve doğrudan görev çubuğuna sabitleyin.

Renk kodlamalı sekmeler

Internet Explorer 9

Aynı anda çok sayıda sekmenin açık olması, özellikle geri dönüp açmış olduğunuz web sitelerini bulmaya çalıştığınızda bunaltıcı ve zaman alıcı olabilir. Internet Explorer 9'la, birbiriyle ilişkili sekmeler renklerle kodlanır ve birden çok web sayfasına göz atarken düzenli çalışmanız kolaylaştırılır.

Hangi sekmelerin ilişkili olduğunu bir bakışta görebilirsiniz. Başka bir sekmenin içinden yeni sekme açtığınızda, yenisi ilk sekmenin yanına yerleştirilir renk kodlamasıyla eşleştirilir. Grubun parçası olan bir sekme kapatıldığında da, ilişkisiz bir sayfayla karşılaşmamanız için söz konusu gruptan başka bir sekme görüntülenir.

Bir sekmeyi veya sekme grubunun tamamını kapatmak ya da gruptan bir sekmeyi kaldırmak isterseniz, sekmeyi veya sekme grubunu sağ tıklatın ve yapmak istediğiniz işlemi seçin. Ayrıca, burada sekmelerini birini veya tümünü yenileyebilir, yinelenen sekme yapabilir, yeni sekme açabilir, son kapatılan sekmeyi yeniden açabilir veya yakın zamanda kapatılmış tüm sekmelerin listesini görüntüleyebilir ve birini ya da tümünü yeniden açabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

hanifibur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hanifibur

Matbaacı / Amasya

Standart
Alt 02-10-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Suan beta olması ve 64 bit de sıkıntı çıkarması sorunlarını saymazsak daha iyi denilebilir
Bu mesajdan alıntı yap
vatandas2009 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vatandas2009

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 02-10-2010 #3
Suan beta olması ve 64 bit de sıkıntı çıkarması sorunlarını saymazsak daha iyi denilebilir
deneme sürümü yazmayı unuttum konu başlığını açarken.biraz daha beklemekte fayda var ama bu halde bile çok iyi
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Machintos'a Internet Explorer yüklemek istiyorum... BERİVAN Macintosh 8 08-10-2009 12:13:02
dreamweaver'ın internet explorer hatası lisansli Dreamweaver 8 25-08-2009 20:42:26
Internet Explorer 8 İndirin Ayaz Designed Yazılım Rehberi 3 21-03-2009 09:24:28
Internet Explorer 8 MONASTERY Yazılım Rehberi 3 16-09-2008 13:05:23
Internet Explorer Sorunu infoask Yazılım Rehberi 3 07-07-2008 19:45:51

Kapat
Şifremi Unuttum?