internetten aldığım logoyu nasıl çizerim

Corel Draw - internetten aldığım logoyu nasıl çizerim Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar ben hiç logo çizmedim. Sıfırdan corelde logo çizmek istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. Birde internette indirdiğim bir logoyu corelde üzerinde değişikik nasıl yapabilirim. Örneğin üzerindeki yazıları değiştirmek istiyorum. ...

krem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

krem

Baskıcı / İstanbul

Alt 26-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben hiç logo çizmedim. Sıfırdan corelde logo çizmek istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. Birde internette indirdiğim bir logoyu corelde üzerinde değişikik nasıl yapabilirim. Örneğin üzerindeki yazıları değiştirmek istiyorum. Resimin bir kısmı değiştirmek yeni resim eklemek gibi. Yardımlarınız. için şimdiden çok teşekürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 26-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Lütfen Forum Kurallarını Okuyunuz, konu başlığınızı değiştirdim bu seferlik
Bu mesajdan alıntı yap
üçbeş isimli Üye şimdilik offline konumundadır

üçbeş

Grafiker / İstanbul

Alt 30-05-2008 #3
yani vektörele çevirmek istiyosun dimi
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 30-05-2008 #4
bu soru aslında corel i nasıl kullanırım olmalıydı. sorunuzun cevabı bu.
Bu mesajdan alıntı yap
N/A2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A2(43)

Alt 30-05-2008 #5

internetten aldığım logoyu nasıl çizerim çok doğru bi yaklaşım sanırım.
Bu mesajdan alıntı yap
LuNaTiC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LuNaTiC(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 30-05-2008 #6
Güzel cevaptıinternetten aldığım logoyu nasıl çizerim İnternetten indirdiğiniz jpg yada gif logoyu vektörele çevirmeden yazılarını değiştiremezsin. Yani logoyu programa import edip üzerinden çizeceksin ki bunuda corel bilen herkes kolaylıkla yapar.
Bu mesajdan alıntı yap
qT_terry isimli Üye şimdilik offline konumundadır

qT_terry

Grafiker / Ankara

Alt 30-05-2008 #7
bravooo tabikide elinle çiziceksin arkadaşımm ama x3 felan kullanıosan otomatik çizici var ama çoq ii çizmiio hatta berbat çizioo trace bitmaptan clipartı seç ordan yapabilirsin ama olmasss
Bu mesajdan alıntı yap
drawsever isimli Üye şimdilik offline konumundadır

drawsever(41)

Hiç Biri / Mersin

Alt 30-05-2008 #8
logoyu jpeg, gif vb. şeklindeki dosya olarak corele import edebilirsiniz. daha sonra corelin çizim araçları ile üzerinden birebir çizmeniz gerekir. bu çizim araçları pen tool başta olmak üzere corelin tüm çizim araçlarıdır. yani yerine göre her türlü aracı kullanıp logonuzu çizebilirsiniz. kısacası aslında mantık olarak kolay bir iştir. sadece özen ve dikkat gerektirir. bir de import edeceğiniz resmin çözünürlüğünün biraz yüksek olması çizim esnasında daha rahat çalışmanızı sağlar.
Bu mesajdan alıntı yap
Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 30-05-2008 #9
Yazınızdan ben şunu anladım, birisi güzel bir logo yapmış. internete gördüm onu alıp biraz değiştirmek istiyorum. Hatam var ise lütfen düzeltiniz....
Bu mesajdan alıntı yap
LuNaTiC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LuNaTiC(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 31-05-2008 #10
Yazınızdan ben şunu anladım, birisi güzel bir logo yapmış. internete gördüm onu alıp biraz değiştirmek istiyorum. Hatam var ise lütfen düzeltiniz....
Logoyu şu durumlarda çiziyoruz: Mesela Koyunlu Halıları satan bir yere kartvizit yapıyorsunuz ve müşteri bu logunun kartta olmasını istiyor. Ne yaparız? Öncelikle internette vektörelini bulmaya çalışırız eğer yoksa jpeg halini indirip üzerinden çizeriz... Yani ben şu logoyu buldum çizmem lazım kullanırım belki demez kimse. Daha doğrusu dememeli.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
grafik, graphic, help, image, internet, logo, yardim