İşçisi Olduğunuz Firmanın Müşterilerini Ayarttınız mı?

Graficafe - İşçisi Olduğunuz Firmanın Müşterilerini Ayarttınız mı? Sponsorlu Bağlantılar Selam arkadaşlar hep merak ettiğim ve etik olup olmadığını düşündüğüm bir konuyu açmak istedim... Çalıştığım firmada zaman zaman müşterilerin dışarıdan bizim tasarım işlerimizi sen yürüt talepleriyle karşılaşıyordum fakat ...

berguvan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berguvan

Grafiker / İstanbul

Alt 29-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam arkadaşlar hep merak ettiğim ve etik olup olmadığını düşündüğüm bir konuyu açmak istedim...
Çalıştığım firmada zaman zaman müşterilerin dışarıdan bizim tasarım işlerimizi sen yürüt talepleriyle karşılaşıyordum fakat düşündüğümde bunun pek etik olmadığı geliyor aklıma... Hatta bu konuda gayet de hassasımdır.
Bu konuda görüşlerinizi almak isterim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

elkor84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elkor84

Grafiker / Ankara

Alt 29-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Selam arkadaşlar hep merak ettiğim ve etik olup olmadığını düşündüğüm bir konuyu açmak istedim...
Çalıştığım firmada zaman zaman müşterilerin dışarıdan bizim tasarım işlerimizi sen yürüt talepleriyle karşılaşıyordum fakat düşündüğümde bunun pek etik olmadığı geliyor aklıma... Hatta bu konuda gayet de hassasımdır.
Bu konuda görüşlerinizi almak isterim...

ben etik bir durum olmadığını düşünüyorum.eğer sizin ve müşterinizin o firmayla bir alakası kalmamışsa çalışılmasında bir sakınca olmayabilir.ama hala o firmada çalışırken müşterinin dışarıdan işlerini yürütmek iş ahlakına sığmayan bir davranış olacaktır bence.sonuçta o firmanın müşterisi ve siz hala orada çalışıyorsunuz.ayrıca işinizi kaybetme riski de yaşayabilirsiniz.bu nedenle müşterinize tatlı bir dille bunun mümkün olmayacağını ama çalıştığınız yerde işleriyle sizin ilgileneceğinizi söyleyebilirsiniz.inanıyorum ki anlayışla karşılayacaklardır.
Bu mesajdan alıntı yap
Hande DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 29-07-2008 #3
bu ne ilginç bir sorudur???

kesinlikle etik değil!
bırakın müşterileri ile iş yapmayı, bana gelen pek çok free iş teklifini bile ajansıma yönlendiriyorum.

insan ekmeğini yediği iş yerine ihanet edebilir mi?
isterseniz aptallık deyin. yapanı da şiddetle kınıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
aLcaK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aLcaK

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 29-07-2008 #4

kesinlikle etik değil!
bırakın müşterileri ile iş yapmayı, bana gelen pek çok free iş teklifini bile ajansıma yönlendiriyorum.

Size katılıyorum. Kabul edersek (ki ben etmem) bize duyulan güveni boşa harcamış olmazmıyız ?
Bu mesajdan alıntı yap
grafipapatya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafipapatya(29)

Arı Üye

Grafiker / İstanbul

Alt 29-07-2008 #5
Valla doğrusunu söylemek gerekirse çalıştığım bazı iş yerlerinde haksızlığa uğradım.
Ve de hakkımı başka yollarla aldım.Hala da alıyorum....

Anı yazmak, ölümün elinden bir şey kurtarmaktır.:angel:

Bu mesajdan alıntı yap
Tollyver isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tollyver(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-07-2008 #6
işyeriyle alakam kalmamışsa ve müşteri bana geliyorsa, ancak o zaman.. o da düşünmem gerek, sonra karar veririm İşçisi Olduğunuz Firmanın Müşterilerini Ayarttınız mı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sweetce isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sweetce

Grafiker / İstanbul

Alt 30-07-2008 #7
müşteri kendi gelirse başüstüne ama öyle bir durum söz konusu değilse çalışıp ayrıldığım yerin müşterisini çekmek içinde hiç uğraşmam doğrusu İşçisi Olduğunuz Firmanın Müşterilerini Ayarttınız mı?
Bu mesajdan alıntı yap
berguvan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berguvan

Grafiker / İstanbul

Alt 30-07-2008 #8
Eveet görüşlerinizi bekliyorum efendim...
Bir çalışma atsaydım o kadar çok yorum hatta polemikler olurduki şimdiye kadar neden böyle önemli bir konuya fazla görüş yok...
Bu mesajdan alıntı yap
inanhuseyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

inanhuseyin

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 30-07-2008 #9

kesinlikle etik değil!

imza= inanhuseyin

Kesinlikle katılıyorum, bu tarz teklif ve/veya istekler iş ahlakına uygun değildir.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
ayarttınız, firmanın, işçisi, müşterilerini, olduğunuz