ışık demetlerini resme nasıl aksettirebilirim?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - ışık demetlerini resme nasıl aksettirebilirim? Sponsorlu Bağlantılar photoshopu yeni öğreniyorum,adobe ce 7 kullanıyorum.aşağıda oğlumun resmini görüyorsunuz.arkaplanı değiştirdim ama tam olarak resimle bütünleştiremedim. ben istiyorum ki yukarıdan gelen ışıkların bir kısmı çocuğun üstünden geçsin,çocuk gerçekten ışığın ...

nikılıs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nikılıs

Hiç Biri / Giresun

Alt 14-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

photoshopu yeni öğreniyorum,adobe ce 7 kullanıyorum.aşağıda oğlumun resmini görüyorsunuz.arkaplanı değiştirdim ama tam olarak resimle bütünleştiremedim.
ben istiyorum ki yukarıdan gelen ışıkların bir kısmı çocuğun üstünden geçsin,çocuk gerçekten ışığın altında gibi olsun,bunu nasıl yapabilirim?

http://img508.imageshack.us/img508/2...a2copyjpg9.jpg
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 14-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bebeğin bulunduğu layer i seçili hale getirin zemin layerine geçip ctrl+J kısayolu ile zemindeki resmin seöili olan yerlerinden bir kopyasını alın yeni oluşan layer i en üste taşıdıktan sonra opacity değerini düşürün...
Bu mesajdan alıntı yap

nikılıs

Hiç Biri / Giresun

Alt 14-01-2011 #3
biraz acemiyimde doğru anlamışmıyım;bebeği önce zemine yerleştiriyoruz,zeminin kopyasını çıkarıp bebeğin üzerine yerleştiriyoruz ve şeffaflaştırıyoruz.
ama yeni layeri bebeğin üzerine koyamıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sivatoras isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sivatoras

Grafiker / İzmir

Alt 14-01-2011 #4
bi bakiyim benn..
Bu mesajdan alıntı yap

Sivatoras

Grafiker / İzmir

Alt 14-01-2011 #5
Böyle mi acaba demek istediniz gerçi hemen bi baktım fazla ayrıntıya girmedim bekletmemek amacıyla...
http://img337.imageshack.us/img337/8...2copyjpg91.jpg
Bu mesajdan alıntı yap

nikılıs

Hiç Biri / Giresun

Alt 17-01-2011 #6
Böyle mi acaba demek istediniz gerçi hemen bi baktım fazla ayrıntıya girmedim bekletmemek amacıyla...
http://img337.imageshack.us/img337/8...2copyjpg91.jpg
evet,aşağı yukarı buna benzer birşey,bunu nasıl yapabilirim:wink:
Bu mesajdan alıntı yap

Sivatoras

Grafiker / İzmir

Alt 17-01-2011 #7
Nasıl Anlatayım ki bende ışıklandırma layeri var.. Psd olarak gönderebiliirim ayrıca o Yıldızlarıda bende yıldız brush u var ondan ekleyebilirsin brush un web adresini de verebilirim ordan indirip koyabilirisn...
Bu mesajdan alıntı yap