Işık Efekti (Sorun)

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Işık Efekti (Sorun) ...

Işık Efekti (Sorun)
marlon54 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

marlon54

Grafiker / Konya

Işık Efekti (Sorun)

Alt 15-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, ben bi kaç gündür bi kartvizit tasarımı için aşağıdaki gibi bir ışık efekti yapmaya çalışıyorum. Ne yaptıysam bu kadar gerçekçi olmadı.. Doğru düzgün bir sokak lambası da bulamadım internette.

Nasıl yapabileceğimi bilen bir arkadaş kısaca anlatır veya bir örneğini yapıp atarsa çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.

Işık Efekti (Sorun)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

umitulgen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

umitulgen(39)

Grafiker / Düzce

Alt 15-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba arkadaşlar, ben bi kaç gündür bi kartvizit tasarımı için aşağıdaki gibi bir ışık efekti yapmaya çalışıyorum. Ne yaptıysam bu kadar gerçekçi olmadı.. Doğru düzgün bir sokak lambası da bulamadım internette.

Nasıl yapabileceğimi bilen bir arkadaş kısaca anlatır veya bir örneğini yapıp atarsa çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.

Işık Efekti (Sorun)

Basitçe bi uygulama denedim bence "Feather Selection" ile yapılabiliyor gibi.. Hatta bu görünümü bruslar ile de yapabilirsin. Sokak Lambası resmine gelince google'da "Street Lamp" diye arat yeterince bulacaksın. İyi çalışmalar.

Işık Efekti (Sorun)
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 15-02-2010 #3
Filter -> Render -> Lighting Effects kurcalayın. Çok gerçekçi ışıklandırma yapabilirsiniz.

Hatta bazı durumlarda, sırf seçili alan üzerine uygulandığında mükemmel sonuç veriyor.

Şunu bir firmaya teklif vermek üzere fotografını çekip alelacele yapmıştım. Umarım fikir verir.
(GIF'tir. Renk değiştirmesi gerekir. Bazı tarayıcılar desteklemeyebilir.)

Kolay gelsin.

Işık Efekti (Sorun)
Bu mesajdan alıntı yap
finfik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

finfik

Grafiker / İstanbul

Alt 23-02-2010 #4
Filter -> Render -> Lighting Effects kurcalayın. Çok gerçekçi ışıklandırma yapabilirsiniz.

Hatta bazı durumlarda, sırf seçili alan üzerine uygulandığında mükemmel sonuç veriyor.

Şunu bir firmaya teklif vermek üzere fotografını çekip alelacele yapmıştım. Umarım fikir verir.
(GIF'tir. Renk değiştirmesi gerekir. Bazı tarayıcılar desteklemeyebilir.)

Kolay gelsin.

Işık Efekti (Sorun)

skyfox süper olmuş... Işık Efekti (Sorun) sonra aldın mı işi Işık Efekti (Sorun)
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 23-02-2010 #5
skyfox süper olmuş... Işık Efekti (Sorun) sonra aldın mı işi Işık Efekti (Sorun)
O işi değil ama, bu resmi göstererek başka iki iş aldım, yaptım. Işık Efekti (Sorun)
Bu mesajdan alıntı yap
finfik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

finfik

Grafiker / İstanbul

Alt 25-02-2010 #6
O işi değil ama, bu resmi göstererek başka iki iş aldım, yaptım. Işık Efekti (Sorun)
çok güzel olmuş ki... benim de böyle bir yerim olsa yaptırırdım..
bu çalışmada renkli kişiliğimi gösterdim Işık Efekti (Sorun) derdim...
Bu mesajdan alıntı yap
smart995 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

smart995

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 26-02-2010 #7
bende açılmıyor
Bu mesajdan alıntı yap