ışık efekti

Web Tasarımı - ışık efekti Sponsorlu Bağlantılar .: DAF KİLİT :. bu sitenin firma bannerindeki gibi kayan ışık efektlerini nasıl uygularım flashla olduğunu tahmin ediyorum ama flash bilgim pek olmadığından yapamadım bi tarifi olsa belki ...

ışık efekti
fsagcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fsagcan

Bilg. Teknikeri / Gaziantep

ışık efekti

Alt 19-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

.: DAF KİLİT :.

bu sitenin firma bannerindeki gibi kayan ışık efektlerini nasıl uygularım flashla olduğunu tahmin ediyorum ama flash bilgim pek olmadığından yapamadım bi tarifi olsa belki yaparım ders gibi falan tabana resmi atıp üzerinde hareketli ışık yapacağım,
yardımlarınız için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kare31kare isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kare31kare(32)

Grafiker / Antalya

Alt 19-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
backround'u alt layerda kalacak şekilde bi fla dosyasında yeni bi layer ekliyosun
daha sonra dikine dikdörtgen nesne oluşturup nesneyi seçip color menüsünden alpha değerini düşürüyosun ardından bunu movieClip'e ceviriyosun (kısayolu Fışık efekti
daha sonra bu layer'ın mesela 30 veya 40 bu sana kalmış kaç framede hareketi tamamlamasını istiyosan o frame'e sağ tıklayıp insert keyframe diyosun

sonra arada kalan gri yere sağ tıklayıp motiontween ouşturuyosun ve son olarakta son kareye tıklayıp bitişde bulunmasını istediğin yere nesneyi taşıyosun.
backround'un devamlı görünmesi için ise diğer layer kaçta bitiyosa o layerın altındaki frame'e tıkla F5 yap

bide belki ease yani ivme eklemek istersen motion olan kısma tıkla properties inspector'dan ease kısmını +100 veya -100 yaparsan ivme kazanacaktır..
Bu mesajdan alıntı yap

fsagcan

Alt 19-08-2009 #3
valla çok güzel anlatmışsın arkadaşım ama işte flash bilgim olsa keşke yapacam da ama yinede deniyecem dediklerini yine ama; bi resimli anlatım olsa süper olur.
Bu mesajdan alıntı yap
kare31kare isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kare31kare(32)

Grafiker / Antalya

Alt 19-08-2009 #4
http://rapidshare.com/files/269169498/DENEME.fla.html

burdan indirebilirsin fazla özenmedim ama geliştireceğine eminim..
Bu mesajdan alıntı yap
chopper07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

chopper07

Webmaster / Muğla

Alt 19-08-2009 #5
koymak istediğin resimler gönder istersen, senin için hazırlayabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap

fsagcan

Alt 20-08-2009 #6
2 resim var

ayrı ayrı üzerilerinde sadede olsa ışık hareketi olursa sevinirim

resimler
Bu mesajdan alıntı yap