işimiz kolaylaştıracak kısayollar

Corel Draw - işimiz kolaylaştıracak kısayollar ...

firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 19-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

----artistic text olarak bir harf yada yazı seçiliyken ctrl ile birlikte klavyeni sağındaki harler ile büyültme ve küçültme yapılır. ctrl+4 fontu 10-12 şer punt büyütür, ctrl+6 10-12 şer küçültür. ctrl+2 birer punto küçültür, ctrl+8 birer punto büyütür.

----mesela bir kare çizdiniz. içinide mavi ile doldurdunuz. ancak bu rengin değişik varyasyonlarını da görmek istiyorsunuz. kare seçiliyken mouse oku rengin üzerinde 2-3 saniye kadar bekleyince rengin yanında başka renk değerleride çıkar.

---daha olmadı yine kare seçiliyken ctrl ye basarak herhangi bir renge tıklama yaparsak, elimizdeki maviye tıkladığımız renkten %10 katarız. maviden de %10 düşer. bu anlattığım fill dolgu için geçerli. ctrl+alt tuşuna basarak renge tıkladığımızda ise hat dediğimiz kontürlerin rengi değişir.

daha sonra ilgiye göre devam edelim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mükü isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mükü(32)

Grafiker / Eskişehir

Alt 19-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
teşekkür ederim coreli çok iyi bildiğimi sanıyordum ama bilmediğim ve sizlerden öğreniceğim çok şey var sanırım işimiz kolaylaştıracak kısayollar
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-01-2008 #3
----mesela bir kare çizdiniz. içinide mavi ile doldurdunuz. ancak bu rengin değişik varyasyonlarını da görmek istiyorsunuz. kare seçiliyken mouse oku rengin üzerinde 2-3 saniye kadar bekleyince rengin yanında başka renk değerleride çıkar.) yanlız bunu çözemedimbu nedirişimiz kolaylaştıracak kısayollar ama gayet güzel ctrl+sag tarafataki 4 -6 güzel bende yeni öğrendim saolişimiz kolaylaştıracak kısayollar
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
iimiz, kolaylatracak, ksayollar