İslami İçerikli Ders Kitabı

Fontlar - İslami İçerikli Ders Kitabı Sponsorlu Bağlantılar Merhaba, Fontlar ile aram çok sıcak değil. İslami içerikli ders kitabı için (6-8. sınıf) başlıklrda ve ana metinde hangi fontları kaç puntoda tercih edebiliriz? Kitap hazırlık soruları ve ...

zmsakarya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zmsakarya

Webmaster / İstanbul

Alt 17-09-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,
Fontlar ile aram çok sıcak değil.
İslami içerikli ders kitabı için (6-8. sınıf) başlıklrda ve ana metinde hangi fontları kaç puntoda tercih edebiliriz?
Kitap hazırlık soruları ve konu sonunda testlerden oluşmaktadır.
Arno Pro
Myriad Pro
Chaparal aklımdan geçti.
Teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

cheshire isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cheshire

Webmaster / İzmir

Alt 25-09-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Naçizane fikrim, islami içerik için latin alfebesi üzerine inşa edilmiş, kendisine çağrışım yaptıracak uygun bir font yok. Ancak, süsleme ve bilakis tasarım üzerine muazzam bir külliyatı vardır islamın. O yüzden fonta değil de süslemelere veya arkaplanda hüsn-i hatlara (tezhip - kufi - muhakkak , celi..vs.. gibi) odaklanırsanız tasarımın daha verimli olacağı fikrindeyim. Bu konuda klasik Osmanlı dönemine bir göz atın bence. O dönem neşredilen süslemeli Kur'an veya kitaplarda örnek teşkil edebilecek işler bulabilirsiniz. (Misal Sultan Süleyman'ın şiirlerinden oluşan divanı gibi) Font olarak sade serifli okunacak birşey olsa kafidir. Chaparal hoş görünüyor mesela. İşlerinizde başarılar.
Bu mesajdan alıntı yap

zmsakarya

Webmaster / İstanbul

Teşekkürler

Alt 25-09-2013 #3
Benim kitabım, ilk-orta seviyesi ders kitabı, tekzib ve hat içine ne kadar koyabilirim bakayım, teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
cheshire isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cheshire

Webmaster / İzmir

Alt 28-09-2013 #4
Forum içerisinde ayrı link vermek yasaktır.
Lütfen paylaşımlarınızı ilgili dosya yükleme şekliyle forum içerisine yükleyerek paylaşınız.

Bir de İSMEK'in desen kitapları var türk-islam süsleme sanatı örneklerini sunduğu. PDF olarak vereceğim bağlantıdan indirebilirsin. Oradaki dökümanların çok faydalı olacağına inanıyorum. Daha pek çok faydalı döküman ve örnek mevcut sitede.

Sayfa içerisinde "Desen Kitabı" diye arattığınızda 4 serilik PDF kitapları göreceksiniz. Umarım istifade edersiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

zmsakarya

Webmaster / İstanbul

Alt 03-10-2013 #5
Teşekkür ederim, göz atıyorum hemen.
Bu mesajdan alıntı yap
hasankaplan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hasankaplan(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 13-10-2013 #6
Forum içerisinde ayrı link vermek yasaktır.
Lütfen paylaşımlarınızı ilgili dosya yükleme şekliyle forum içerisine yükleyerek paylaşınız.

Bir de İSMEK'in desen kitapları var türk-islam süsleme sanatı örneklerini sunduğu. PDF olarak vereceğim bağlantıdan indirebilirsin. Oradaki dökümanların çok faydalı olacağına inanıyorum. Daha pek çok faydalı döküman ve örnek mevcut sitede.

Sayfa içerisinde "Desen Kitabı" diye arattığınızda 4 serilik PDF kitapları göreceksiniz. Umarım istifade edersiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
font, islam