İsmini bilmediğim bir konuda yardım

Grafik Sözlük - İsmini bilmediğim bir konuda yardım ...

husoince isimli Üye şimdilik offline konumundadır

husoince

Baskıcı / Afyonkarahisar

Alt 03-10-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba. Serigrafi baskı yapıyorum. Tek renk yapıyorum ama renkleri çoğaltacağım zaman resim içindeki renkleri ayrı ayrı pozlamam gerekiyor biliyorsunuz. Bu renkleri ayırabilmenin kolay bir yolu var mıdır? nasıl yapılır?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu.com Reklamları

grafi5907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafi5907

Grafiker / Ankara

Alt 03-10-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
baskı yapacağın işlerden bir örnek atabilirsem yardımcı olmaya çalışacağım
Bu mesajdan alıntı yap
kasapcarlos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasapcarlos

Grafiker / İstanbul

Renk Ayırımı

Alt 22-07-2016 #3
3 renkli bir çalışma yaptığını düşünelim. Renkleri spot olarak pantone renkleri , crossları tescil rengi olarak verip direk filme yollarsan her bir renk ayrı filmde ve her bir filmde corsslar çıkmış olarak sana 3 parça film gelecektir.

Ama benim sorduğum bu değil ben bana gelmiş çok renkli bir grafiğin renklerini ayırmak istiyorum dersen olay gene aynı...Çalışma vetorel ise hele hiç sıkıntı değil renkleri gene spot renklere bağlayıp halledersin ama sana yollanan grafık image ise o zaman en mantıklısı photoshop'a alıp kanallardan renk ayırımı yapmak gerekir.
Bu mesajdan alıntı yap