ist. mad. logo ve kurumsal

Logo Tasarımları - ist. mad. logo ve kurumsal Sponsorlu Bağlantılar madalyon ve plaket urunleri ureten bir firmanın logosu ve kurumsalı. değerli yorumlarınıza......

fareliadam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fareliadam

Grafiker / İstanbul

Alt 12-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

madalyon ve plaket urunleri ureten bir firmanın logosu ve kurumsalı.
değerli yorumlarınıza...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 12-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu logoyu daha önce gördüm ... (şimdi kimin kullandığını hatırlayamıyorum)
Bu mesajdan alıntı yap

fareliadam

Grafiker / İstanbul

Alt 12-06-2012 #3
Bu logoyu daha önce gördüm ... (şimdi kimin kullandığını hatırlayamıyorum)
daha önce taslağını paylaşmıştım, o olmasın hatırladığın?
veya bridge yazıldığında googleda 10larca köprülü logo çıkıyor...
benzetmedir sizinkisi...
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 12-06-2012 #4
Olabilir ama olmayabilir de sadece logo tanıdık geldi bir yanlışlık olmaması için uyarmak istedim bakarız yanlış hatırlayıp hatırlamadığıma ...
Bu mesajdan alıntı yap

fareliadam

Grafiker / İstanbul

Alt 12-06-2012 #5
Olabilir ama olmayabilir de sadece logo tanıdık geldi bir yanlışlık olmaması için uyarmak istedim bakarız yanlış hatırlayıp hatırlamadığıma ...
ok. teşekkürler.
asmalı bir kopru ne kadar fakrlı çizilebilir bilmiyorum.
dunyanı her tarafında asmalı kopru var ve o koprunun bulunduğu her şehrin sembolu haline gelmiş. haliyle o şehirlerin firmaları kopru figurunu bayağı kullanmış. ben fazla benzetmemeye çalıştım ama logo için koprunun halatları biçilmiş kaftan gibi duruyordu, binevi mecbur kaldım kopru çizimine...
dikkat edilirse koprunun halatlarında firmanın isminde bulunan baş harfler; "i" ve "m" harfleri elyazısı şeklinde sembolize ediliyor...
Bu mesajdan alıntı yap
emirhanunal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emirhanunal

Grafiker / Ankara

Alt 13-06-2012 #6
Nedir bu direk suçlama tavırı?... Evet, ön yargılı da davranmamaya çalışıyorsun ama bunun " bakarız yanlış hatırlayıp hatırlamadığıma " dediğinde hiç bir önemi kalmıyor.
Tebrikler dostum. Gayet hoş
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 13-06-2012 #7
Nedir bu direk suçlama tavırı?... Evet, ön yargılı da davranmamaya çalışıyorsun ama bunun " bakarız yanlış hatırlayıp hatırlamadığıma " dediğinde hiç bir önemi kalmıyor.
Yaptığım uyarıyı konunun sahibi arkadaş anladı ama siz anlayamamışsınız ya da bu konuda hiç bilginiz yok. Bu çizimi daha önce gördüm dedim "daha önce taslağını paylaşmıştım" dedi belki hatırladığım oydu belki değildi belki art niyetliyim direk suçluyorum ama gözden kaçırdığınız nokta logolar sahipsiz değildir telif hakkı vs. durumları var. Arkadaş çizimi bitirse müşteri onaylasa sonra bu logo (ç)alıntı diye bir dava açılsa daha mı iyi olurdu acaba ? ... (Bizim eski müşterilerden birinde benzer bir olaya şahit oldum mahkeme 200000 TL ceza verdi)
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 13-06-2012 #8
Arşivimi ve internetten kontrol ettim diğer çizimlere benzemiyor bu benzetme olayı sadece benim hüsnü kuruntummuş. Dediğiniz gibi ya taslak çiziminden aklımda kaldı ya da ben karıştırdım kusura bakmayın ...

Logo sade akılda kalıcı ve amacına uygun olmuş, hem logoyu hem de kurumsal kimlik uygulamalarını çok beğendim. Ellerinize sağlık ...
Bu mesajdan alıntı yap
yubak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yubak

Hiç Biri / Ankara

Alt 13-06-2012 #9
güzel iş çıkarmışsın...
Bu mesajdan alıntı yap
uguralemdar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uguralemdar

Öğrenci (Grafik) / Düzce

Dosya19

Haklısın.

Alt 13-06-2012 #10
Yaptığım uyarıyı konunun sahibi arkadaş anladı ama siz anlayamamışsınız ya da bu konuda hiç bilginiz yok. Bu çizimi daha önce gördüm dedim "daha önce taslağını paylaşmıştım" dedi belki hatırladığım oydu belki değildi belki art niyetliyim direk suçluyorum ama gözden kaçırdığınız nokta logolar sahipsiz değildir telif hakkı vs. durumları var. Arkadaş çizimi bitirse müşteri onaylasa sonra bu logo (ç)alıntı diye bir dava açılsa daha mı iyi olurdu acaba ? ... (Bizim eski müşterilerden birinde benzer bir olaya şahit oldum mahkeme 200000 TL ceza verdi)

Haklısın valla olayın bir de o tarafı var onu da düşünmek lazım.

Lakin hepsi çok güzel olmuş.++Rep vermeden edemicem ist. mad. logo ve kurumsalEllerine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları