Istanbul Manzarası - Illustrasyon

İllüstrasyon Çalışmaları - Istanbul Manzarası - Illustrasyon ...

Imperatore34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Imperatore34

Grafiker / İstanbul

Alt 06-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Çalışmayı Hazırladığım Tarih : 19.03.2008
Kullandığım Programlar : Adobe Illustrator CS2 & Adobe Photoshop CS2

Çalışmadaki Gemi ve Arkaplandaki şehir görünümünin tamamı Illustrator'de yaptığım vektörel objeler.

Gökyüzü ve Deniz görüntüsünü de Photoshop'ta yaptım. Gökyüzü ve Deniz'e benzer bir görüntü elde edene kadar birkaç tane Photoshop Filtresini birleştirdim ve denemeler ile en iyi sonucu bu şekilde yakalayabildim. Deniz biraz üzerine hindistan cevizi rendelenmiş ve maviye boyanmış puding'e benzedi ama en fazla bunu çıkartabildim Istanbul Manzarası - Illustrasyon

Sağ üst köşe'de de Lens Flare uygulayarak güneş ışığı effect'i vermeye çalıştım. Umarım beğenirsiniz.

Yorum, eleştiri ve önerilerinizi bekliyorum.

Saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

selmanist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selmanist(32)

Eğitimci / Kayseri

Alt 06-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle ilk bakışta çok güzel bi çalışma olmuş. Ellerinize sağlık. Benim gördüğüm, düzeltilmesi gereken birkaç nokta var onları eklemek istiyorum.

1- Vapurun pencerelerinde biraz orantısızlık var. Bir de genel olarak vapurun hatlarını biraz daha belirginleştirmeniz gerekiyo.

2- Lens flare efekti biraz fazla kaçmış. Bu yüzden arka fona bakıldığında sanki ışık her yandan vuruyomuş gibi bi etki oluşturmuş.

3- Deniz gerçekten yazdığınız karışıma benzemiş Istanbul Manzarası - Illustrasyon Onun üzerinde de biraz çalışmanızı tavsiye ederim.

Başarılar Istanbul Manzarası - Illustrasyon
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 06-02-2009 #3
Ben beğendim..Ama vapura ve denize gösterdiğin özeni istanbul semalarına da gösterseydin keşke..Ama eliniz alıştıkça ve sıkılmamak için farklı zamanlarda aynı iş için uğraştığınızda bu iş 4x4 lük olur..Lens te sorun yok..ben ce gayette şık duruyor..Tebrik ederim..
Bu mesajdan alıntı yap
m3rt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

m3rt

Grafiker / İstanbul

Alt 06-02-2009 #4
güzel bir çalışma olmuş eline sağlık, ben tek noktaya takıldım, vapurun denize değdiği yüzeyi biraz daha dalgalı-köpüklü yapsaydın çok daha gerçekçi duracakmış gibi, bu haliyle bi çöl yüzeyinde ilerliyomuş gibi sanki Istanbul Manzarası - Illustrasyon
Bu mesajdan alıntı yap

Imperatore34

Grafiker / İstanbul

Alt 06-02-2009 #5
Öncelikle ilk bakışta çok güzel bi çalışma olmuş. Ellerinize sağlık. Benim gördüğüm, düzeltilmesi gereken birkaç nokta var onları eklemek istiyorum.

1- Vapurun pencerelerinde biraz orantısızlık var. Bir de genel olarak vapurun hatlarını biraz daha belirginleştirmeniz gerekiyo.

2- Lens flare efekti biraz fazla kaçmış. Bu yüzden arka fona bakıldığında sanki ışık her yandan vuruyomuş gibi bi etki oluşturmuş.

3- Deniz gerçekten yazdığınız karışıma benzemiş Istanbul Manzarası - Illustrasyon Onun üzerinde de biraz çalışmanızı tavsiye ederim.

Başarılar Istanbul Manzarası - Illustrasyon
Önerilerinizi mutlaka değerlendireceğim tşkr ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

Imperatore34

Grafiker / İstanbul

Alt 06-02-2009 #6
Ben beğendim..Ama vapura ve denize gösterdiğin özeni istanbul semalarına da gösterseydin keşke..Ama eliniz alıştıkça ve sıkılmamak için farklı zamanlarda aynı iş için uğraştığınızda bu iş 4x4 lük olur..Lens te sorun yok..ben ce gayette şık duruyor..Tebrik ederim..
Teşekkür ederim, Haklısınız, mesela gün batımı gibi bir gökyüzü görüntüsü daha güzel bir hava verir, bunu da deneyeceğim, tekrar teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap

Imperatore34

Grafiker / İstanbul

Alt 06-02-2009 #7
güzel bir çalışma olmuş eline sağlık, ben tek noktaya takıldım, vapurun denize değdiği yüzeyi biraz daha dalgalı-köpüklü yapsaydın çok daha gerçekçi duracakmış gibi, bu haliyle bi çöl yüzeyinde ilerliyomuş gibi sanki Istanbul Manzarası - Illustrasyon
Evet, benim de dahil, herkesin ilk gözüne çarpan hata bu, Vapur'un denizdeki o duruşu denizi sert bir taş hissi vererek gösteriyor. Mutlaka düzelticem

Teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap

Imperatore34

Grafiker / İstanbul

Alt 06-02-2009 #8

Bu da çalışmamın renkli hali, ama ilk koyduğum mat renkli (daha çok siyah beyaz'a çalan) görüntüsü daha bir hoş geliyor bana nedense Istanbul Manzarası - Illustrasyon..
Bu mesajdan alıntı yap
filizdmr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

filizdmr

Ressam / Kocaeli

Alt 12-02-2009 #9
emeğine sağlık evet siyah beyaz hali daha güzel görünüyor Istanbul Manzarası - Illustrasyon Belirtildiği gibi gemi denizin üstünde gibi değil, sanki suda değilde düz bir yüzeyde gibi bu renklide daha bir göze çarpıyor
Bu mesajdan alıntı yap

Imperatore34

Grafiker / İstanbul

Alt 12-02-2009 #10
emeğine sağlık evet siyah beyaz hali daha güzel görünüyor Istanbul Manzarası - Illustrasyon Belirtildiği gibi gemi denizin üstünde gibi değil, sanki suda değilde düz bir yüzeyde gibi bu renklide daha bir göze çarpıyor
Teşekkür ederim Filiz..

Evet, yakında gemi ile deniz etkileşimini düzeltip buraya çalışmayı tekrar koyucam Istanbul Manzarası - Illustrasyon
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
illustrasyon, istanbul, manzarasi