"İş" İşten Geçmeden - 75x100 cm Afiş Tasarımı

Afiş Tasarımı - "İş" İşten Geçmeden - 75x100 cm Afiş Tasarımı ...

illegalsanat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

illegalsanat

Webmaster / İstanbul

Dosya18

Alt 30-11-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

75x100 cm olarak bastırdık bu afişi, duvarda gayet iyi duruyor.
ticaretle alakalı bir şey olduğu için çok fazla cicili bicili olsun istemedim tasarlarken.
ayrıca "jpg" olarak çıkartırken photoshop'tan renkler biraz bozuldu, tonları biraz açıldı o yüzden mavi çok cırtlak duruyor.
yorumlarınızı merak ediyorum, eleştirilmeye çok ihtiyacım var yoksa hep yerimde sayıyorum.
teşekkürler şimdiden (:

ps: ayrıca çalışmanın genel olarak taslağını bir tutorial sitesinde görmüştüm, o ders üzerinden gittim çalışırken çok da benzesin istemedim ama mantık olarak aynı çoğu şey. belirtme gereği duydum.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dennisco isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dennisco

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 03-12-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ben gayet orjinal buldum.. Tasarlarken zevk aldığım türlerden bir çalışma. Özellikle sağ üstte ki not kağıdı çok şık yerleştirilmiş, emeğine sağlık..

Dersen ki gözümden kaçan nedir?: fotoğrafın çerçevesini de konsepte daha uygun hale getirebilirsin bence. Zemine tam yedirilmemiş gibi geldi.. Büyük afişlerde o beyazlık sert durur.
Bu mesajdan alıntı yap
ftmtkl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ftmtkl

Grafiker / İstanbul

Alt 03-12-2011 #3
eğer ki alınan çıkışlarda bu şekilde renkler çıkmış ise başlığın mavisini beğendim fakat alttakilerin rengi çok farklı durmuş ve bana göre uymamış üçü de birbirinden farklı uyumsuzluk olmuş tonlamaları birbirine yakın veya bence rengini değiştirerek bir göz at başlığın mavisi veya alt kısımdaki sarı alan tonlarında renklerle dene jpeg e çevrilince nasıl duruyor birde öyle bak istersen genel olarak çalışmayı beğendim emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 03-12-2011 #4
Bence güzel , bende bütün işlerimi ps de yapıyorum, cmyk çalışınca ekrandakiyle baskıdaki aynı oluyor hemen hemen, siz rgb mi çalıştınız?
Bu mesajdan alıntı yap
illegalsanat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

illegalsanat

Webmaster / İstanbul

Alt 03-12-2011 #5
Bence güzel , bende bütün işlerimi ps de yapıyorum, cmyk çalışınca ekrandakiyle baskıdaki aynı oluyor hemen hemen, siz rgb mi çalıştınız?
hayır cmyk çalışırım hep ama bu sefer anlamadığım bir şekilde renklerde bozulma oldu png olarak çıkarınca ama baskı gayet iyi duruyor, basılmış olan afişte herhangi bir sorun yok.
Bu mesajdan alıntı yap