IV. murat operası için afiş çalışmam

Afiş Tasarımı - IV. murat operası için afiş çalışmam Sponsorlu Bağlantılar...

siyim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

siyim

Grafiker / Antalya

Alt 18-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

IV. murat operası  için afiş çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

N/A9 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A9

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 18-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Beni rahatsız eden bir nokta yok. Emeğine sağlık güzel olmuş...
Bu mesajdan alıntı yap

siyim

Grafiker / Antalya

Alt 18-03-2008 #3
epey bi araştırma yaptım IV murat ile ilgili... onun yazdığı şiirlerin orjinal görüntüsünü bulayım diye özellikle cok zaman kaybettim. "www.britishmuseum.org" da 3114 nolu eser onun yazdığı şiirmiş ancak o esere de bir türlü ulaşamadım.. (bu konuda yardımcı olabilecek biri olursa çok sevinirim),arkadaki arapça yazılar ise onun tuğrasının altındaydı....
Bu mesajdan alıntı yap
Semih Taneri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Semih Taneri(48)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 18-03-2008 #4
Arkadaşım merhaba, ellerine sağlık görsel olarak hiç bir sorun yok ama bir teklifim olabilir mi? Madem bu bir opera afişi, biraz daha ağır olması gerektiğini düşünüyorum. Yani biraz fazla renkli geldi bana, daha sade, IV. Murat'ın resmini stilize ederek, farklı bir illüstrasyon uygulayarak, renkleri bir kaç renge düşürerek, belki vektörel bir çizimle bunu sağlayabilirsin. Bir de tarih ve yer yok. Ama o tarz bilgileri farklı bir materyale tek renk baskı ile asıl afişin yanına yapıştırılabiliyor bu tarz çalışmalarda, çünkü bir turne söz konusu oluyor sanırım. Selamlar, kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

siyim

Grafiker / Antalya

Alt 18-03-2008 #5
Hem dikkat çekici olması bakımından hem de - capcanlı- hissini verebilmesi için bu afişete aslında renkleri sonradan daha da canlandırıp IV. muratı öne çıkardım.
tarih ve yer de aynen söylediğin sebepten dolayı belirtilmiyor..
Bu mesajdan alıntı yap
watanist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

watanist

Eğitimci / Konya

Alt 18-03-2008 #6
gayet güsel bence
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-03-2008 #7
Arkadaşım merhaba, ellerine sağlık görsel olarak hiç bir sorun yok ama bir teklifim olabilir mi? Madem bu bir opera afişi, biraz daha ağır olması gerektiğini düşünüyorum. Yani biraz fazla renkli geldi bana, daha sade, IV. Murat'ın resmini stilize ederek, farklı bir illüstrasyon uygulayarak, renkleri bir kaç renge düşürerek, belki vektörel bir çizimle bunu sağlayabilirsin. Bir de tarih ve yer yok. Ama o tarz bilgileri farklı bir materyale tek renk baskı ile asıl afişin yanına yapıştırılabiliyor bu tarz çalışmalarda, çünkü bir turne söz konusu oluyor sanırım. Selamlar, kolay gelsin.
istemeden de olsa takıldım
zaten opera denince kaçılan bir ülkede yaşarken neden birde afişleriyle insanları operadan kaçıralım dimi?
çok ağır ve cidi bir çalışmanın lüzumu yok bence
Bu mesajdan alıntı yap

siyim

Grafiker / Antalya

Alt 18-03-2008 #8
IV.MURAT yazısı için bir kaç font denedim. El yazısı gibi yaha biraz arapcayı andıran fontlar olsamı acaba die düşündüm . ama okunaklılık zorlaşıyor ben de vazgeçtim.
Bu mesajdan alıntı yap
kıvılcım isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kıvılcım

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 18-03-2008 #9
çalışman güzel olmuş kardeş tebrik ederim belki fontlar biraz daha iyileştrici olabilirdi.
Bu mesajdan alıntı yap
Semih Taneri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Semih Taneri(48)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 18-03-2008 #10
istemeden de olsa takıldım
zaten opera denince kaçılan bir ülkede yaşarken neden birde afişleriyle insanları operadan kaçıralım dimi?
çok ağır ve cidi bir çalışmanın lüzumu yok bence
Sevgili Horus, ben de opera'nın daha seçkin bir kesime hitap ettiğini düşündüğüm için bu yönde bir görüş serdettim. Yoksa elbetteki halkın her kesimine bu tarz etkinlikleri sevdirmek, çekici hale getirmek gerekir. Ama ay sonunu nasıl getireceğinin hesabının içinden çıkamayan bir toplumda yaşıyoruz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
murat, operas, iin, afi, almam