İyi bir grafiker olma yolunda neler yapılmalı?

Kantin - İyi bir grafiker olma yolunda neler yapılmalı? ...

Srcnsms isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Srcnsms

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 12-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar, şu an bir üniversitede uluslararası lojistik üzerine eğitim görüyorum. İyi, hoş, güzel bölüm. Fakat yıllardan beri içimde kalmış olan güzel sanatlar fakültesini okumadım. Açıkçası resim üzerine yeteneğim olmasına rağmen bu yeteneğimi de pek fazla kullanmadım eşe dosta resim çizmenin dışında. Ama son zamanlarda grafik+web tasarım hakkında son derece heveslenmiş durumdayım.Sürekli konu hakkında bişeyler okuyup araştırıyorum. Okuduğum bölüm seneye bitince güzel sanatlarda bu alan üstüne yoğunlaşmak istiyorum. Yani ''Grafik Tasarım''. Okulum seneye biteceği için arada 1.5sene kadar bi boşluk olucak grafik tasarım okumak için. Evet... Şimdi size sorum şu; Sizce iyi bir grafiker olmak için baştan sona neler yapılmalı. Tecrübelerinize dayanaraktan adım adım yapılabilecekleri söyleyebilirseniz sevinirim. İyi bir grafiker olma yolunda neler yapılmalı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 12-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
iyi bi ajansa gidin, abi beni yetiştirin ne gerekiyorsa yaparım diyin... şansta yardım ederse başarabilirsiniz İyi bir grafiker olma yolunda neler yapılmalı?

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap

Srcnsms

Alt 12-02-2010 #3
Gerçekçi olmak gerekirse o iş biraz zor.. Hiçbişey bilmeyen biriyle hangi ajans uğraşırki? Benim kastettiğim şey en basitinden hangi programla başlamalıyım bu işe? Neleri öğrenip neleri öğrenmemeliyim? kursamı gitmeliyim? internettenmi çalışmalıyım? Eğitim seti alıp onlaramı bakmalıyım? vs.vs.
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 12-02-2010 #4
İlk doğru adımı atarak, bu siteye üye olmuşsunuz.. Hoşgeldiniz.

Forumu epeyce bir gezin, yazılan yeni mesajları takip edin..

Hiçbir şey yapmaya çalışmayın şimdilik.. Sonra görüşelim.. İyi bir grafiker olma yolunda neler yapılmalı?
Bu mesajdan alıntı yap

Srcnsms

Alt 12-02-2010 #5
Teşekkürler hoşbulduk.(: 2-3 gündür epeyce bi gezindim. Vakit buldukça gezinmeye devam ediyorum. Az çok bişeyler oluştu kafamda. Photoshopla başlamalıyım sanırım. En yakın o geldi bana. Pek bi eğlenceli duruyo(:
Bu mesajdan alıntı yap
!..(:Emine:)..! isimli Üye şimdilik offline konumundadır

!..(:Emine:)..!

Grafiker / Balıkesir

Alt 12-02-2010 #6
Azim ederseniz başarırsınız,bol bol araştırma yapın kendinizi geliştirin,tasarımları inceleyin,sokakta tabeları inceleyin,tüm grafik tasarım işlerini inceleyin nasıl yapmışlar,siz olsanız nasıl yaparsınız diye,eliniz boş kalmasın,mesela televizyon mu seyrediyorsunuz alın elinize kağıdı kalemi hem izleyin hemde o zamanı değerlendirin,elleriniz sizi yönlendirecektir bir süre sonra ve birde bakacaksınızki müthiş amblemler,tasarımlar çıkmış ortaya sonra bunlaları photoshop yada diğer programlarda yapın,sonrada burada yayınlayabilirsiniz ve bizde yorumlar yaparız,bir ajansa gidip öğrenmekte isteyebilirsiniz,çizgilerle oynayın sınırsızsınız bunu sakın unutmayın,isterseniz başarırsınız..
Bu mesajdan alıntı yap

Srcnsms

Alt 13-02-2010 #7
Tavsiyeler için teşekkür ediyorum. (: Yaratıcılık konusunda kendime güvenirim de artık elektronik ortamda oluşturayım diyorum yapmak istediğim şeyleri. Onun için hangi programla başlamam gerektiğine karar verememiştim. Ama photoshopla ilgili dersleri tasarımlara baya bi göz gezdirdimde eğlenceli sevimli geldi.. Yarın istanbula döner dönmez ilk işim eğitim cd siyle birlikte photoshop almak olucak =)
Bu mesajdan alıntı yap

Srcnsms

Alt 13-02-2010 #8
Yanlış yerden başlıyosam ve birileri beni uyarmıyosa üzülürüm. Söylemiş olayımİyi bir grafiker olma yolunda neler yapılmalı?
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 13-02-2010 #9
Uyardım, benim içim rahat.. İyi bir grafiker olma yolunda neler yapılmalı?
Bu mesajdan alıntı yap

Srcnsms

Alt 13-02-2010 #10
Hiç bişey yapmaya çalışma. Sadece siteyi gezin diyosun. Tamam. Teşekkür ediyorum ama demek istediğini net bi şekilde anlamış değilim açıkçası =) Hangi konu başlıklarına odaklanmam gerekiyo. Bi ipucu lütfen master İyi bir grafiker olma yolunda neler yapılmalı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları