Iyi reklamcı olmanın kriterleri

Reklam Sektörü - Iyi reklamcı olmanın kriterleri ...

Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-07-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu listeyi oluştururken gelen yanıtlar genel olarak iyi bir yaratıcı olmanın kriterlerini de oluşturuyor. İşte o kriterlerden bazıları:

Entellektüel derinliğinin yanı sıra popüler kültüre yön verecek güçte fikir üretebilmek.
Müzik, futbol, edebiyat ve diğer birçok alandaki birikiminden mesleğinde faydalanabilmek.
Dil hakimiyeti, toplumu ve evreni ilgilendiren tüm konulara karşı duyarlı olmak.
Stratejik düşünme yeteneğini yaratıcı işe çevirebilme becerisi.
Eski ve yeni medyayı birleştirebilmek. Dünyayı izlemek. Yeni nesil reklamcı olabilmeyi başarmak.
Heyecanlı, esprili, zaman zaman aykırı ve uçuk düşünme yeteneği.
Mesleği sevmek ve yaratıcı fikrin değerine inanmak, ilgili ve mükemmeliyetçi olmak.
Multidisipliner düşünebilme becerisine sahip olabilmek

Alıntıdır..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

fbigen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fbigen

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 10-10-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ben bunlara ınanmıyorum, tamam kısı kendı içinde oyledir ama dışarıda sessiz ya da konuşmayı sevmeyen biridir, böyle açıklamalar insanların tek tip insan mantığına dayandığını gösteren açıklamalardır. Kişi yaratıcı olabilir sayılan maddelere sahip olmadan ya da birine - bir kaçına sahip olarak, bu düşünceleri de benimsememek lazım insanı yönlendiren düşünceler değiller, şahsi görüşüm. Kişi bir alan belirlemeli yolunu çizmeli hataları kötü bir anıya değil iyi bir tecrübeye çevirebilmeli ben daha yolun başındayım bunların hepsini deneyip görmedim ama buna inancım büyük.
Bu mesajdan alıntı yap
uqurkorkmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uqurkorkmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 11-10-2011 #3
Her kriter kişiye göre değişiklik gösterebilir...
Reklam sektörü gün geçtikçe değişen ve gelişen bi sektör
Bu sektörde Yenilikçi ve araştırmacı olmayan herkes silinip gidiyor

Artık müşterilere alternatif ürünlerden acil çözümlerden memnuniyet duyuyor

İşimiz aslında çok kolay Iyi reklamcı olmanın kriterleri Sürekli kriz ve sıkıntılı işlerle mücadele ediyoruz
Alışan reklamcılar sektörde devleşiyor
Bu mesajdan alıntı yap
Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-10-2011 #4
ben bunlara ınanmıyorum, tamam kısı kendı içinde oyledir ama dışarıda sessiz ya da konuşmayı sevmeyen biridir, böyle açıklamalar insanların tek tip insan mantığına dayandığını gösteren açıklamalardır. Kişi yaratıcı olabilir sayılan maddelere sahip olmadan ya da birine - bir kaçına sahip olarak, bu düşünceleri de benimsememek lazım insanı yönlendiren düşünceler değiller, şahsi görüşüm. Kişi bir alan belirlemeli yolunu çizmeli hataları kötü bir anıya değil iyi bir tecrübeye çevirebilmeli ben daha yolun başındayım bunların hepsini deneyip görmedim ama buna inancım büyük.
Bu da bir bakış açısı fakat katıldığımı söyleyemem.
Neticede önemli olan, sahip olduğun kartları doğru zamanda ve yerde oynamak. (Tabi bi kartın varsa)
Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de grafiker başarılı olmak istiyorsa şayet donanımlı olmalıdır. Programlara hakim olmayı yeterli gören birçok insan bilgisayarın başına geçip tasarıma başladığında "Şimdi ne yapıcam?" edasıyla bön bön bakarak ondan medet umar Iyi reklamcı olmanın kriterleri
Diyeceğim o ki, çok görmek, okumak, araştırmak, takip etmek şart.

Her kriter kişiye göre değişiklik gösterebilir...
Reklam sektörü gün geçtikçe değişen ve gelişen bi sektör
Bu sektörde Yenilikçi ve araştırmacı olmayan herkes silinip gidiyor

Artık müşterilere alternatif ürünlerden acil çözümlerden memnuniyet duyuyor

İşimiz aslında çok kolay Iyi reklamcı olmanın kriterleri Sürekli kriz ve sıkıntılı işlerle mücadele ediyoruz
Alışan reklamcılar sektörde devleşiyor
Özellikle ülkemizde son yıllarda iyi yerlere gelen reklam sektörünün yenilikçi düşüncelere/fikirlere sahip kişilerle çalışmak istediği kesin. Farklılık yaratmak ve bir adım önde olmak için (yukarıda dediğim gibi) kişi kendini çok iyi donatmalıdır. Aslında donanımlı olmanın yanı sıra bunun pazarlamasıda çok önemli. Birazda yetenekliysen kim tutar seni Iyi reklamcı olmanın kriterleri
Bu mesajdan alıntı yap