iyi tasarım için iyi donanım (yardım)

Donanım Rehberi - iyi tasarım için iyi donanım (yardım) Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar genelde corel de çalışıyorum ve bir sayfadan diğerine bişeyler taşırken,taşıdıktan sonra görüntülerken,dosyaları kaydederken vs. pc çok takılıyo başında beklerken çıldırıyoruz..asus anakartı ve 2 gb den fazla ram ...

istanblue34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

istanblue34

Grafiker / İstanbul

Dosya23

Alt 09-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar genelde corel de çalışıyorum ve bir sayfadan diğerine bişeyler taşırken,taşıdıktan sonra görüntülerken,dosyaları kaydederken vs. pc çok takılıyo başında beklerken çıldırıyoruz..asus anakartı ve 2 gb den fazla ram var acaba ram i mi yoksa ekran kartı ram ini mi yükseltmem gerekiyor veya herikisinide mi ? bana ekran kartı ve ram için çok uçuk fiyatlarda olmamak kaydıyla ram önerebilirmisiniz? iyi çalışmalar beklemeden tasarımlar...iyi tasarım için iyi donanım (yardım)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şuanda  online konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 09-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
* Yükleme yaptığınız programları C yerine D ye yükleyin. C herzaman boş kalsın.
* Masaüstünüz de C ye ait olduğundan yüksel GB,, Mb li işlerinizi masa üstünde bırakmayın.
* Font klasörünüz herzaman ihtiyacınız kadar dolu olsun.
* Kullandığınız programlara çağırdınız resimler diyelim ki 50x70, ama siz bu resimleri broşürde kullanacaksınız. Sakın olaki kenarından tutup ufaltmayın. Görsel küçülür ama Mb olarak büyüklüğü aynı kalır. Sorunu çözmek için sadece Ps den image sizeları işinize yarar şekilde ufaltıp kullanmalısınız.
* Sorun belki ram de değil fan kısmında da olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap

istanblue34

Grafiker / İstanbul

Alt 09-07-2009 #3
*C sürücüsü her zaman dolu oluyor bütün herşeyim orda şu an-D ye alıcam ama programlarım aynı çalışmaya devam edececmi?
*fontlarımda aşırı fazla hemen temizliyorum
*Ps çok fazla kullanmıyorum ancak Corel de object size var işe yararsa kenarından küçültmek yerine ordan küçültrüm..
*yaklaşık bir haftadır fanın sesi daha fazla çıkıyo orda da sorun olabilir evet

+verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim söylediklerinizi uygulayacağım
Bu mesajdan alıntı yap
silvershadow isimli Üye şimdilik offline konumundadır

silvershadow(35)

Hiç Biri / Kırklareli

Alt 09-07-2009 #4
Sistem özelliklerinizi tam olarak yazarmısınız iyi tasarım için iyi donanım (yardım) asus anakart ve 2 gb ramle tam sonuca ve fikre ulaşmak biraz zor iyi tasarım için iyi donanım (yardım) biraz daha ayrıntılı bilgi alabilirmiyiz sisteminiz hakkında...
Bu mesajdan alıntı yap

istanblue34

Grafiker / İstanbul

Alt 10-07-2009 #5
pentium 4 CPU 3.20GHZ 3.21GHZ 2.50GB RAM
asus p5pl2
yol türü - intel gtl+
yol genişliği- 64 bit

bellek
yol türü- DUAL DDR2 SDRAM
YOL GENİŞLİĞİ - 128 BİT

HARD DİSK maxtor 160gb 7200rpm sata-II

c: KULLANILAN ALAN 16GB
D: KULLANILAN ALAN 8GB

geciktiğim için özür dilerim anca ulaşabildim bu bilgilere ayrıca everest ultımite i kurdum anca ekran kartı ozellıklerını ısmını felan bulamadımiyi tasarım için iyi donanım (yardım)

yardımlarınız için teşekkürleriyi tasarım için iyi donanım (yardım)
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şuanda  online konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 10-07-2009 #6
Kasanın içini kompresör yardımıyla temizlemeni ve fanın Watt olarak arttırımını tavsiye ederim. Ekran kartıyla, bellek ve C yapılandırmanla alakalı sorunlar olabilir.

Yüklemelerini C haricinde nereye bulursan kaydet(D,F,G,E,H,I...). C sadece sistemini çalıştırsın. Ekstra performansı düşürmessin böylece.
Bu mesajdan alıntı yap
silvershadow isimli Üye şimdilik offline konumundadır

silvershadow(35)

Hiç Biri / Kırklareli

Alt 10-07-2009 #7
Sistemine baktığımız zaman zaten pentium 4 yeni nesil grafik tasarım programların için biraz değil baya eski kaldı diyebilirim. Eğer grafik programlarının yeni nesil sürümlerini kullanmıyorsan pek problem olmaz. Diğer bir probleme gelince hdd[hardisk] kontrol ettir. Dönüş hızı bad sector varmı kontrol et. Hızlıca kontrol edebileceğin program; HDD Tune programının error scan kısmından quick scan işaretleyip kabaca kontrol edebilirsin. Eğer soğutmalarında problem olsa bilgisayar direk kendini resetler. O yüzden soğutmada problem olmayabilir. Diğer yapabileceğin uygulamalara gelirsek; öncelikle bilgisayarına TuneUp Utilities 2009 programını kurarak ayrıntılı bi kontrol yaptır. Registry leri hatalı alanları iyice incelesin. Hatalı alanlarda bilgisayarında yavaşlamalara neden olmaktadır. Ccleaner ile gereksiz internet dosyalarını güzelce temizle...

Bunların dışında yapman gereken grafik programlarının yeni sürümlerini kullanıyorsan mutlaka sağlam bir sistem toplaman gerekir. Örneğin 4 çekirdek gibi... Pentium 4 ile yüksek çözünürlüklerde çalışma yapman biraz kasmalara neden olucaktır...
Bu mesajdan alıntı yap
Ali KASAPOĞLU isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali KASAPOĞLU(36)

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 15-07-2009 #8
Grafik çalışmalarında en önemli olan el-kol görevi gören PClerdir.Rahat ve hızlı çalışmak için herşeyden önce gerekli bütçe ayrılıp tam teşkil bir PC edinmek olup zemini sağlam oturtmak gerekmektedir.Macleri konu dahilinde tutmuyorum tabiiyi tasarım için iyi donanım (yardım)

İlk olarak yapılması gereken işletim sistemi yüklenmiş, driverler tanıtılmış, gerekli pragramlar yüklenmiş(grafik prog,office,antivirüs,winamp winrar vb.) ve gereken tüm güncellemeler yapılmış bir PC nin C:sürücüsünün(işletim sistemi olan sürücü) image dosyası alınmasıdır.yani bir kopyasının oluşturulmasıdır.Bu kopya dosya oluşturulup uygun bir folderda saklanmalıdır.İlerleyen zamanlarda sistemde karşımıza çıkacak çökmeler,hatalar vb. istenmeyen durumlarda format atıp sistemi baştan kurmak yerine gerekli programlarla image dosyası çağrılıp Pc yi ilk aldığımız güne geri döndürmektir.

Ayrıca müzik,çalışma,fotoğraf vb. önemli ve özel dosyaları geçici bile olsa C:/ nin altında bulundurmayınız.sistem sürücüsünden farklı, hatta mümkünse ayrı bir fiziksel HDD içerisinde muhafaza ediniz ve düzenli olarak çalışma dosyalarının backuplarını almak gerekiyor.

C:/-->Ayrı bir harddisktir.Sistem sürücüsü yani sadece işletim sistemi yüklüdür(windows,linux vb.)
D:/-->Ayrı bir harddisktir.Önemli veriler-bilgiler depolanır(fotoğraflar, dosyalar, çizimler vb.)

Ayrıca işlemciyi ve anakartı upgrade etmelisin,ekran kartından ziyade işlemciyi yüksek tutman daha mantıklı olacaktır.Yük direk işlemcinin üzerindedir.oyunlar hariçiyi tasarım için iyi donanım (yardım)

*Intel® Core™ 2 Duo processor E8400 işlemci

*Asus X38 P5E64 WS anakart

*Ati Radeon 3870SE 256bit ekran kartı

*2Gb RAM

*Huntkey Titan 650 W power supply(güç kaynağı çok önemlidir kesinlikle dikkate alınız.)

*Ayrıca soğutmaya uygun kasa.(akasa infiniti tavsiye edebilirim.)

bunları toplarsan yeterli olacaktır şuan için..

kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap

istanblue34

Grafiker / İstanbul

Alt 16-07-2009 #9
Arkadaşlar öneriler için hepinize teşekkür ederim.Gerçekten çok faydalı bilgiler aldım.öncelikle ilk önerileri yapmayı düünüyorum yani dosyaları C: den taşıyarak vs. eğer sonuç alamazsam sistemi yeniden kurabilirim.çok çok teşekkür ederim ilginize sonuçlarını sizinle paylaşıcam...

iyi tasarımlar...
Bu mesajdan alıntı yap
emreyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emreyar

Grafiker / Konya

Alt 16-07-2009 #10
eğer corel 14 kullanıyorsan corelturk'teki makro ile işlerini hızlandırabilirsin.
bu makroyu kurduktan sonra : yeni boş sayfa açarken, kaydederken - çalışmayı açarken corel gözle görülür bir şekilde hızlanıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları