iz bırakan filmler

Sinema & Tiyatro - iz bırakan filmler ...

Cevapla
iz bırakan filmler
gulsah3001 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulsah3001

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 19-08-2009 #31
Sponsorlu Bağlantılar

Onurlu Bir Adam
iz bırakan filmler
Yapım:2000 ~ ABD Tür:Biyografi, Dram Yönetmen:George Tillman Jr. Senaryo:Scott Marshall Smith Yapımcı:Bill Cosby, Bill Badalato, Stan Robertson, Robert Teitel Görüntü Yönetmeni:Anthony B. Richmond Müzik:Mark :2 saat 10 dkGösterim Tarihi:10 Kasım 2000 (Türkiye)

Konusu: Carl Brashear hayallerinin önüne geçen her şeyi alt eder. Kentucky'li bir çiftçinin oğlu olan Carl, daha iyi olacağına inandığı bir hayat için evini terkeder. Babası ona hep 'Asla vazgeçme... en iyisi ol' demiştir ve Carl bu sözleri kalbine yerleştirir.

Deniz kuvvetlerine katıldıktan sonra Carl 2 yılını Dalış Okulu'na katılmak için mektuplar yazmakla geçirir. Carl'ın eğitim çavuşu Billy Sunday, ne Carl'ı ne de onun bitmek tükenmek bilmeyen tutkularını istemektedir. Usta Şef Deniz Kuvvetleri Dalgıcı olarak anılan Sunday, dalgıçlıktaki başarısının yanısıra sorun çıkarıcı özelliğiyle de tanınmaktadır. Carl'ın önüne bir set gibi çıkan Sunday'in istediği Carl'ın vazgeçmesidir. Fakat Carl'ın aklında başka düşünceler vardır. Amacı bellidir ve kararlılığı kesindir. Bir Deniz Kuvvetleri Dalgıcı olma hayalinin önünde kimse duramayacaktır.

Carl sakatlandıktan yıllar sonra o ve Sunday beklenmedik bir biçimde bir araya gelirler. Sisteme hiç bir zaman karşı gelmemiş olan çavuş Carl'a Deniz Kuvvetleri bürokrasisini yenmesi, bir bacağını kaybetmenin eksikliğini üzerinden atması ve orduda bir tarih yazması için yardım eder. Emekli olduğunda Carl, Deniz Kuvvetleri'ndeki en yüksek rütbeyi, Usta Dalgıç ve Şef Dalgıç ünvanına sahip olmayı başarır. Film 1950 ve 60'lı yıllarda Deniz Kuvvetleri'nde tehlikeli dalışlar yapan Carl Brashear'ın gerçek yaşam hikayesini anlatıyor
Bu mesajdan alıntı yap
gulsah3001 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulsah3001

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 19-08-2009 #32
                             Sponsorlu Bağlantılar
İhanet (The EDGE)
iz bırakan filmler
Yapım:1997 ~ ABD Tür: Aksiyon, Dram, Macera Yönetmen: Lee Tamahori Senaryo: David Mamet Yapımcı: Art Linson Görüntü Yönetmeni: Donald McAlpine Müzik: Jerry Goldsmith Süre: 1 saat 57 dkGösterim Tarihi: 29 Mayıs 1998 (Türkiye)

Konusu: Bir uçak kazası sonucu, Alaska’nın vahşi topraklarında entellektüel milyarder Charles Morse (Hopkins) ile moda fotoğrafçısı Robert Green (Baldwin) hayatta kalma mücadelesinde karşı karşıya kalırlar. Bu arada birbirleriyle ilgili bazı gerçekler de açığa çıkar.
Bu mesajdan alıntı yap
gulsah3001 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulsah3001

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 19-08-2009 #33
Cesur Yürek (Brave Heart)
iz bırakan filmler
Yapım:1995 ~ ABD Tür:Aksiyon, Biyografi, Dram, Romantik, Savaş Yönetmen:Mel Gibson Senaryo:Randall Wallace Senaryo (Kitap):Randall Wallace Yapımcı:Mel Gibson, Bruce Davey, Elisabeth Robinson, Dean Lopata, Stephen McEveety, Alan Ladd Jr. Görüntü Yönetmeni:John Toll Müzik:James Horner Süre:2 saat 57 dkGösterim Tarihi:22 Eylül 1995 (Türkiye)

Konusu: 13. yüzyılda İngilizler, İskoçlar üzerinde egemenlik kurmuştur. İngiliz soyluları, yeni evli İskoç kadınlarıyla ilk geceyi geçirme hakkına sahiptir. Çocukken ailesini İskoçya uğruna kaybeden William Wallace'ın karısı da İngiliz birlikleri tarafından öldürüldüğü zaman, onun intikam arayışı kısa zamanda ülkesinin özgürlüğü için amansız bir savaşa dönüşür.
Bu mesajdan alıntı yap
gulsah3001 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulsah3001

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 19-08-2009 #34
Azapa Yolu (Road To Perdition)
iz bırakan filmler
Yapım:2002 ~ ABD Tür: Dram, Suç Yönetmen: Sam Mendes Senaryo: Max Allan Collins, David Self, Richard Piers Rayner Senaryo (Kitap): Richard Piers Rayner, Max Allan Collins Yapımcı: Sam Mendes, Richard D. Zanuck, Joan Bradshaw, Cherylanne Martin Görüntü Yönetmeni: Conrad L. Hall Müzik: Thomas Newman Süre: 1 saat 56 dk Gösterim Tarihi: 08 Kasım 2002 (Türkiye)
Konusu: Hanks filmde büyük ekonomik bunalımı yaşayan 30'ların Amerika'sında bir İrlanda çetesi için çalışan bir kiralık katil olan Michael Sullivan'ı canlandırıyor. Sullivan'ın içine bulaştığı işler yüzünden karısı ve oğlu ölür ve bundan sonrası Sullivan için bir öç alma savaşı olacak ve bu savaşta hayatta kalan diğer oğlu da onun yanında yer alacaktır...
Bu mesajdan alıntı yap
gulsah3001 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulsah3001

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 19-08-2009 #35
Son Kale (The Last Castle)
iz bırakan filmler
Yapım:2001 ~ ABD Tür: Aksiyon, Dram Yönetmen: David Scarpa, Rod Lurie Senaryo: David Scarpa, Graham Yost Yapımcı: Don Zepfel, Robert Lawrence Görüntü Yönetmeni: Kirk M. Petruccelli Müzik:J erry Goldsmith, Mark McKenzie Süre:2 saat 11 dk

Konusu: Rütbeli bir generalin işlediği bir suç yüzünden askeri mahkemece hapis cezası ile yargılanır. Hepishanede tek tük arkadaş edinmeye başlayan General mahkumları dize getirerek toplu h^^alde haraket etmelerini sağlar ve eskiden Kale olan ve şuanda ceza evi olarak kullanılan hapishaneyi ele geçirerek hapishane yönetimini ve askerleri ufak ama etkili bir operasyonla kovarlar...


Gazap Ateşi (Man Of Fire)
iz bırakan filmler


Yapım:2004 ~ ABD, İngiltere, Meksika Tür: Aksiyon, Polisiye Yönetmen: Tony Scott Senaryo: Brian Helgeland Yapımcı: Tony Scott, Lance Hool, Arnon Milchan, James Skotchdopole, Lucas Foster Görüntü Yönetmeni: Paul Cameron Müzik: Harry Gregson-Williams Süre:2 saat 26 dk Gösterim Tarihi:17 Eylül 2004 (Türkiye)

Konusu: Yıllar önce ordudaki özel bir birlikte görev alan Creasy, bu günlerden kalan kötü anılarını silmekte ve yeni hayatına adapte olmakta zorlanmaktadır. Geleceği belirsiz bir haldeyken Meksika sınırında eski arkadaşı Rayburn ile karşılaşır ve bu sayede bir koruma görevlisi olarak bir iş bulur.
Bu mesajdan alıntı yap
answersaray isimli Üye şimdilik offline konumundadır

answersaray

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 19-08-2009 #36
iz bırakan filmler
Bu mesajdan alıntı yap
mc_bakteri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mc_bakteri

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Standart
Alt 01-09-2009 #37

Gump tamamen tesadüf olarak Vietnam savaşına ve Amerikan yakın tarihinin önemli olaylarına şahitlik ediyor ve hatta rol alıyor. Ancak bilmeden yaptıklarının ne kadar önemli sonuçları olduğundan da bihaber durumda.
işte film budur iz bırakan filmler ayrıca V for vendetta'da vazgeçilmezim iz bırakan filmler
Bu mesajdan alıntı yap
mc_bakteri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mc_bakteri

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Standart

Koku

Alt 01-09-2009 #38
iz bırakan filmler[/IMG]
Kesinlikle izlenmesi gereken muhteşim bir film.Arşiv yapan arkadaşların ilk başta bulundurması gereken bir film iz bırakan filmler


1766. Grasse, Güney Fransa.

Kalabalık şehir meydanında bir parfüm yapımcısı olan Jean-Baptiste Grenouille’ün (BEN WHİSHAW) hüküm giymesini izlemek için toplanmıştır. Halk zincirlerinden tutulup sürüklenen adamı kalenin balkonunda gördüğünde gürültüyle öldürülmesi için tezahürata başlar.22 yıl önce. Paris.

Grenouille’in annesi (BİRGİT MİNİCHMAYR) yılın en sıcak gününde şehrin balık pazarının bulunduğu mahallede doğum yapmaktadır. Bu istenmeyen çocucğu çevresinden saklamaya çalışmaktadır. Fakat yeni doğan bebek çıkardığı inanılmaz gürültü sayesinde çevreden yetişenler tarafından annesinin gazabından kurtulur. Çocuk yaşayacaktır fakat annesi çocuğunu öldürmeye çalıştığı için asılarak idam edilecektir.

Grenouille hayatının ilk yıllarını Madame Gaillard’ın (SİAN THOMAS) yetimhanesinde geçirir.. Diğer çocuklar onda bir gariplik olduğunun farkındadılar. Altı yaşına geldiğinde küçük çocuk hala konuşamamaktadır fakat kokular hakkındaki inanılmaz yeteneği ortaya çıkmaya başlamıştır.

13 yaşına geldiğinde Madame Gaillard 10 franka Grenouille’I Grimal’a (SAM DOUGLAS) satar. Grimal bir deri işleme atölyesi işletmektedir. Yaşam şartları cehennemden beter, pis kokulu nitratlar,kokuşmuş postlar içinde geçmektedir fakat bu ortamda hayatta kalmayı başarıp genç bir adam olmuştur.

Paris’e ilk gittiğinde havada hiç tanımadığı yabancı kokuları keşfeder genç adam… Ve bu kokular onu hiç sahip olmadığı olamayacağı hayallerine sürükler… istemeden de olsa bir genç kadının ölümüne sebep olur…

Yönetmen : Tom Tykwer
Senaryo : Andrew Birkin, Bernd Eichinger
Oyuncular : Ben Whishaw, Dustin Hoffman, Alan Rickman, Rachel Hurd-Wood, Gonzalo Cunill
Filmin Türü : Drama, Gerilim
Orijinal Adı : Perfume: The Story of a Murderer
Yapımcı Firma : Constantin Film Produktion GmbH [de]
Yapım Yılı : 2006
Yapım Ülkesi : Almanya, Fransa, İspanya
Filmin Süresi : 147 dakika
Dağıtıcı Firma : Özen Film
Vizyon Tarihi : 16.02.2007
Bu mesajdan alıntı yap
elips isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elips

Matbaacı / İzmir

Standart
Alt 16-03-2010 #39
Kevin Spayce Rol aldığı ve Senoryosuyla 1994 yılında Oscar kazanmış Bir film olan OLAĞAN ŞÜPHELİLER filmin sonuna kadar heyecanla takip edilen son sahnesinde hadi ya bu mu dedirten muhteşem bir film....
Bu mesajdan alıntı yap
damla1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

damla1(32)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 16-03-2010 #40
New York'ta Sonbahar - Autumn in New York
Orta yaşlarda çapkın ve kadınlara karşı acımasız olan bir adamın bir genç kıza aşık olup olgunlaşmasını anlatıyor...
New York'da Sonbahar, 2000 yılı ABD yapımı 103 dakikalık bir romantik dram filmidir. Filmin yönetmenliğini Joan Chen üstlenirken, başrollerini Richard Gere ve Winona Ryder paylaşmıştır.
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
birakan, bırakan, filmler

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
içimizde en çok iz bırakan kitaplar... efoja Dünya Edebiyatı 68 02-10-2013 14:54:38
İz Bırakan Film Müzikleri mavitayfa Müzik Videoları 34 25-07-2009 00:00:46
son filmler tugi Sinema & Tiyatro 3 06-09-2008 13:07:53
Filmler ve Unutulmaz Sahneleri N/A8 Video Paylaşımları 24 01-05-2008 19:25:16
Ödüllü Kısa Filmler N/A8 Video Paylaşımları 2 02-04-2008 21:19:20

Kapat
Şifremi Unuttum?