JHF VISTA ve SORUNLARIM.!!

Dijital makineler - JHF VISTA ve SORUNLARIM.!! ...

taylan_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

taylan_

Grafiker / Adana

Alt 25-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle herkeze selamlar...

Arkdaslar jhf vista 3308 baskı makinesi kullanıyorum. O kadar çok sorun yaşadım ki ( makineyi satın alışımdan bu gune kadar ) artık umutsuzları oynuyorum. son problemim önce siyah kafa boya kesti. açık olmasına rağmen boya atmıyor. aynı problem şimdi mavide basladı. bunun yanı sıra birde footğrafları ya da içinde mavi olan yazılarıda gölgeli atıyor. Kafa üzerinde ki pci kartını yeni aldım, 32 pinlik kabloyu yeni aldım. Makinenin kafaları yeni. teknik servis ortam sıcaklığı diyor ama ben nem ve sıcaklığı digital baskı ortamına göre ayarlamışım. Hortumların hava alabileceğini söyledi bütün hortumları kestim yenisini taktım. Problemim bir türlü düzelmiyor. yardımcı olmanız dileğimle iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

muallim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muallim

Eğitimci / Kocaeli

Alt 26-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
O makinaların sorunları bitmez.Bende 3 m.lik var.Kendim öğrendim.Boya kesme için rezervleri indir ve kaldır.mm lik ölçülerle dene düzelir.Boya kıvamı ve sıcaklık da sorunlardan sayılır.
Bu mesajdan alıntı yap
missmisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır

missmisti

Öğrenci (Diğer) / Muğla

Alt 27-07-2008 #3
bende infiniti 33vbx kullanıyorum3,20lik boya kesilmeleri bende de oluyordu bu durum oda sıcaklığlna ve kafaya bağlı hasas kafaolduğu için toz-tüy-kıl vb.tıkanıyor kafanın arkasından solvent temizliği yapman lasım solutionbutonlu temizlik haftada bir iş olmadığı zamanmakinayı online modunda belletmeli yine haftada bi kafalara solvent temizliği yapmalısın
Bu mesajdan alıntı yap
missmisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır

missmisti

Öğrenci (Diğer) / Muğla

Alt 27-07-2008 #4
aynı zaman damuallimin deği faktörlerde geçerli
Bu mesajdan alıntı yap

taylan_

Grafiker / Adana

Alt 28-07-2008 #5
söylediğiniz işlemlerin hepsini denedim, ardından kafaları söküp baska yere taktım aynı kafalar orada atış yaptı. fakat yine yerine taktığımda sorun devam etti. kablolarını ve hortumlarını yeniledim yine sorun devam etti. çıldıracağım...
Bu mesajdan alıntı yap
muallim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muallim

Eğitimci / Kocaeli

Alt 29-07-2008 #6
Taylan kardeş umutsuzlğa düşme.Rezervleri yani kafaların bulunduğu bölüm arkasında boyakutucukarını yandaki vidyı gevşeterek aşağı yukarı yap dene.Yukarı kalkarsa boya akışı artar. inerse azalır.Boya kesmesi için en önemli sorun budur.Bir de elektrik topraklamana bak yoksa hemen makinaya yeni hat çek.
Bu mesajdan alıntı yap
msteknoloji isimli Üye şimdilik offline konumundadır

msteknoloji

Hiç Biri / Bursa

Alt 03-08-2008 #7
arkadaşım o makinalar sorunlu değil;sorunlu ötesi sorun abidesi hiç uğraşma makinayı elden çıkar harcadığın zamana boyaya ve malzemeye yazık uğraşma sen çıkamazsın işin içinden kaldıki o makinayı getiren sorumsuzlar çıkamıyo sorunları düzeltemiyor gel sana yeni makina verelim :-)
Bu mesajdan alıntı yap

taylan_

Grafiker / Adana

Alt 08-08-2008 #8
evet yeni br makine almaya karar verdim aslında...
Bu mesajdan alıntı yap

taylan_

Grafiker / Adana

Alt 30-03-2009 #9
sorunlarımdan büyük ölçüde kurtuldum.. problem kafalar ve kafa üzerindeki kablolardan kaynaklanıyormuş hepinize teşekkür ederim. geç cvp yazdığım için özür dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
Graphics33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Graphics33

Grafiker / Mersin

Sorun!!

Alt 27-05-2009 #10
Tayland kardşe bende jhf vista 3306 var bende senin yaşadığın sorunla hemen hemen aynı sence kafaların üstündeki ledleri ve kabloları değiştirsem sorun çözülebilirmi 4 aydır bu sorunu hala çözemedim ben bu konu hakkında bilgi verebilirsen sevinirim şimdiden tşkler sağol.....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
jhf, sorunlarim, vista