Ji****e kesici yardım

Folyo kesim - Ji****e kesici yardım Sponsorlu Bağlantılar Ji****e marka plotter kesicim var. Daha önceleri bu makineyi kullanıyorduk daha sonra işyerini kapattık ve depoya kaldırdık. şimdi tekrar çalıştırmak istiyoruz fakat bir türlü beceremedik. Daha önce grafikerimiz ...

Ji****e kesici yardım
Selman10 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selman10

Hiç Biri / Balıkesir

Ji****e kesici yardım

Alt 08-11-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Ji****e marka plotter kesicim var. Daha önceleri bu makineyi kullanıyorduk daha sonra işyerini kapattık ve depoya kaldırdık. şimdi tekrar çalıştırmak istiyoruz fakat bir türlü beceremedik. Daha önce grafikerimiz calıştırıyordu fakat vefat etti.
şimdi bilgisayarla makineyi com kablosu ile birbirine bağlıyoruz ve aygıt yöneticisinden baglantı noktalarına girdiğimizde hic bir değişim olmuyor. Kabloda mı sıkıntı var acaba deyip 3 adet kablo aldım hepsiyle denedim. Com bağlantılarının hepsini denedim. Sonra artcut 2009 yükledim. Makineyi listede buldum kesim yaptırmaya calıştıgım zaman artcut donup kalıyor. Sorunlarım bundan ibaret yardımcı olacak veya fikir söyleyecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 30-11-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
com port ayarlarını yapamıyorsun data gitmiyor sanırım.Bilgisayarım aygıt yöneticisinde iletişim baglantı noktalarındaki ayar neyse artcutta devicede aynı ayarlamaları yapacaksın yoksa artcuttan tık çıkmaz.
Bu mesajdan alıntı yap
DOKTORAFACAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DOKTORAFACAN

Heykeltraş / İstanbul

Alt 09-01-2015 #3
comport arızalı olabilir yanlıs baud hızında yolluyor olabilirsin : standart 9600 rts cts yada sadece xon xoff secerek dene
Bu mesajdan alıntı yap