Joe Kubert öldü..

Graficafe - Joe Kubert öldü.. ...

Joe Kubert öldü..
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Joe Kubert öldü..

Alt 14-08-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

DC Comics çizgi romanlarından Sgt. Rock ve Hawkman ile özdeşleşmiş olan büyük usta Joe Kubert, dün (12.08.2012) aramızdan ayrıldı.

1926 doğumlu sanatçı, Amerikan çizgi romanına yalnızca bir sanatçı olarak değil, eğitmen ve baba olarak da değerli katkılarda bulundu. Kubert Çizgi Roman ve Grafik Sanatlar Okulu'nu kuran ve yöneten bu efsanevi isim sayesinde, günümüzde aktif çok sayıda başarılı sanatçı eğitim almıştı.

"Baba olarak"tan kastımız ise, oğulları Adam ve Andy Kubert'i de son derece başarılı sanatçılar olarak yetiştirmiş olması.

Çok sayıda çizgi roman karakterine hayat vermiş olan Joe Kubert hakkında derinlemesi bilgi edinmek ve bu büyük efsaneyi ölümünden sonra olsun tanımak isteyenlere, okulunun resmi sitesini (''kubertschool.edu'' )ziyaret etmelerini öneririz.

Kim bu derseniz, Tarzan, Tor, Hawkman gibi dünyaca ünlü karakterlerin babası, senaristi ve çizeridir...

Ruhu şad olsun..Tarzan ve conan sayesinde çizime başlamıştım..

Joe Kubert öldü..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 14-08-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yaşlanıyoruz hocu, ustalar tek tek dökülüyor. :/

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 14-08-2012 #3
yaşlanıyoruz hocu, ustalar tek tek dökülüyor. :/
Bu senede var bir şeyler kardeşim. Yaşlandık be ya Joe Kubert öldü.. Senin bile hatırlarım zayıf çelimsiz hallerini..Hey hey..
Bu mesajdan alıntı yap