joker (heath ledger) ve otobüs yolculuğunda yaptığım bi kaç eskiz..

Karakalem - joker (heath ledger) ve otobüs yolculuğunda yaptığım bi kaç eskiz.. ...

narcotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

narcotic

Öğrenci (Diğer) / Muğla

Alt 17-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

joker i yolculuk sırasında yapmadım belirteyim.. joker (heath ledger) ve otobüs yolculuğunda yaptığım bi kaç eskiz..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

darth_cygan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Alt 17-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
okul müdürü vakkas akıncı :rofl::rofl::rofl:

çizimler gerçekten hoş. özellikle de 1.si. ancak diğer arkadaşlara da yaptığım eleştiriyi yine tekrarlamak istiyorum. gölgelendirme yaparken, çizgilerinizi, en uzun hat boyunca ve formu kafanızda canlandırarak çizmeniz gerek. yani enlemesine düz çizgilerle (tarama) değil de sanki yüzün hatlarını çizermişçesine seyrelterek ya da sıklaştırarak, bastırarak ya da hafif çizgilerle yapmak gerek. örneğin bu tür gölgelendirme saçta mevcut gözüküyorken, suratta "tarama" işine kaçmışsınız.

2. ve 3. çizimler de güzel çizimler ancak desen değiller. onlar daha çok illüstrasyon kategorisinde olabilecek işler.

4. çizimde, 1. çizimle karşılaştırdığımda, sanırım formu oluşturma aşamasında kaldığınızı düşünüyorum. çünkü 1.deki o bitmişlik hissi 4. de yok. 4. de form oturtulmuş ama detaylara girmemişsiniz.

iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
narcotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

narcotic

Öğrenci (Diğer) / Muğla

Alt 20-04-2009 #3
okul müdürü vakkas akıncı :rofl::rofl::rofl:

çizimler gerçekten hoş. özellikle de 1.si. ancak diğer arkadaşlara da yaptığım eleştiriyi yine tekrarlamak istiyorum. gölgelendirme yaparken, çizgilerinizi, en uzun hat boyunca ve formu kafanızda canlandırarak çizmeniz gerek. yani enlemesine düz çizgilerle (tarama) değil de sanki yüzün hatlarını çizermişçesine seyrelterek ya da sıklaştırarak, bastırarak ya da hafif çizgilerle yapmak gerek. örneğin bu tür gölgelendirme saçta mevcut gözüküyorken, suratta "tarama" işine kaçmışsınız.

2. ve 3. çizimler de güzel çizimler ancak desen değiller. onlar daha çok illüstrasyon kategorisinde olabilecek işler.

4. çizimde, 1. çizimle karşılaştırdığımda, sanırım formu oluşturma aşamasında kaldığınızı düşünüyorum. çünkü 1.deki o bitmişlik hissi 4. de yok. 4. de form oturtulmuş ama detaylara girmemişsiniz.

iyi çalışmalar
vakkas hocada çıkmış orada joker (heath ledger) ve otobüs yolculuğunda yaptığım bi kaç eskiz.. joker (heath ledger) ve otobüs yolculuğunda yaptığım bi kaç eskiz.. hem paradan hemde ağaçlarımızın korunması açısından bi yüzü kullanılmış olan a4 kağıtlardan bi eskiz defteri oluşturdum kendime..fotokopinin diğer yüzüde okul müdürünün bi dosyasıymış anlaşılan joker (heath ledger) ve otobüs yolculuğunda yaptığım bi kaç eskiz..joker (heath ledger) ve otobüs yolculuğunda yaptığım bi kaç eskiz.. önerilerinizi dikkate alacağım kesinlikle ve çok doğru bilgiler vermişsiniz teşekkür ederim...2.3. ve 4. çizimleri zaten otobüs yolculuğu sırasında çizdim..malumunuzdur ki yolculuk esnasında en fazla bu kadar çizilebiliyor..zaten onları eskiz olarak değerlendirmiştim..

yorumunuz için çok teşekkür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
ahmetbarin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmetbarin

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / Antalya

Alt 17-05-2010 #4
Güzel çalışmalar emeğinize sağlık.

Zel Celal'in kalemi yazar levh-i mahfuz okunamaz!!!
ahmetbarin
Bu mesajdan alıntı yap
gizli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gizli

Sanat Yn. / Yurtdışı

Alt 17-05-2010 #5
Elinize sağlık çizimler oldukça güzel başarınızın devamını dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
reddewil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reddewil

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Dosya19

joker

Alt 18-05-2010 #6
ellerini sağlık süper çizilmiş...
Bu mesajdan alıntı yap
graffi3D isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graffi3D

Grafiker / İstanbul