Jonathan Barnbrock

Tipografi Tasarımları - Jonathan Barnbrock ...

Jonathan Barnbrock
tristan78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tristan78

Grafiker / İstanbul

Jonathan Barnbrock

Alt 08-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Jonathan Barnbrock
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 08-08-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Görsellerinizin amacını ve hitap edeceği kriterleri bize bildirmezseniz, hangi amaçla kullanıcağını bilmediğimiz için olumlu yorumlar yapamayız.
Lütfen görsel yüklerken nerede ve neden oluşturulduğundan bizi bilgilendirinJonathan Barnbrock
Bu mesajdan alıntı yap

tristan78

Grafiker / İstanbul

Alt 08-08-2008 #3
Size katilmiyorum. Grafik tasarim bir ifade aracidir. Tipki resim sergilerindeki resimler gibi... Zaten Grafik tasarim sergilerinde de boyledir. Eserinizi ortaya koyarsiniz. Ve Grafik tasarim surecini bitirirsiniz. Hele ki Tipografi soz konusu ise... Ha, bunun altina afis mi yazdiniz? o zaman bu grafik tasarim ogesi barindiran bir advertorial calisma olur. Bu benim dunyada tipografi alaninda cok kabul gormus, ekol haline gelmeye baslayan cesitli akimlarin yaraticisi "exocet" ve "tomahawk" fontlarinin yaraticisi, Turkiye'de de cok populer bir okul arkadasimin tipografik calismasi. Tipografi basliginin altina koydugum icin bu urunu cok da fazla aciklama ihtiyaci gormedim.
Bu mesajdan alıntı yap
grafikerkartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikerkartal

The Legend ;)

Grafiker / İstanbul

Alt 13-08-2008 #4
bahsettiği şahıs Jonathan Barnbrook sanırım yanlış yazmışsın...

Jonathan Barnbrook ve stüdyosu 1990’dan bu yana çalışmalarını sürdürüyor ve grafik tasarım, endüstri tasarımı, harf tasarımı, film ve kişisel projeler dahil geniş bir disiplin yelpazesinde çalışma üretiyor. İngiltere’nin en çok etki uyandıran çağdaş tasarımcılarından olan Barnbrook, tasarımın pazarın taleplerinden bağımsızlığını sürekli vurgulayarak tasarımın gücünü toplumu yeniden şekillendirmekte kullanmıştır. Ticari tasarım dünyasında ise Barnbrook, hep karşımıza çıkan "Exocet", "Mason", "Bastard" ve "Prozac" harf karakterlerinin tasarımcısıdır. Sanatçı ayrıca Damien Hirst ile büyük beğeni toplayan I Want to Spend the Rest of My Life Everywhere, with Everyone, One to One, Always, Forever, Now/Hayatımın Geri Kalanını Her Yerde, Herkesle, Bire Bir, Her Zaman, Sonsuza Dek, Şimdi Geçirmek İstiyorum adlı kitapta beraber çalıştı. Barnbook’un kişisel yapıtları dünyanın önemli galerilerinde sergilenmiş ve koleksiyonlara dahil edilmiştir.

kaynak: İstanbul Kültür Sanat Vakfı
Bu mesajdan alıntı yap
graphblues isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

Alt 14-08-2008 #5
bu amacı nedir? tiprografi sergisi mi göründüğünü neydi? pek algılamıyorum bile maaselef
Bu mesajdan alıntı yap

tristan78

Grafiker / İstanbul

Alt 14-08-2008 #6
bahsettiği şahıs Jonathan Barnbrook sanırım yanlış yazmışsın...

Jonathan Barnbrook ve stüdyosu 1990’dan bu yana çalışmalarını sürdürüyor ve grafik tasarım, endüstri tasarımı, harf tasarımı, film ve kişisel projeler dahil geniş bir disiplin yelpazesinde çalışma üretiyor. İngiltere’nin en çok etki uyandıran çağdaş tasarımcılarından olan Barnbrook, tasarımın pazarın taleplerinden bağımsızlığını sürekli vurgulayarak tasarımın gücünü toplumu yeniden şekillendirmekte kullanmıştır. Ticari tasarım dünyasında ise Barnbrook, hep karşımıza çıkan "Exocet", "Mason", "Bastard" ve "Prozac" harf karakterlerinin tasarımcısıdır. Sanatçı ayrıca Damien Hirst ile büyük beğeni toplayan I Want to Spend the Rest of My Life Everywhere, with Everyone, One to One, Always, Forever, Now/Hayatımın Geri Kalanını Her Yerde, Herkesle, Bire Bir, Her Zaman, Sonsuza Dek, Şimdi Geçirmek İstiyorum adlı kitapta beraber çalıştı. Barnbook’un kişisel yapıtları dünyanın önemli galerilerinde sergilenmiş ve koleksiyonlara dahil edilmiştir.

kaynak: İstanbul Kültür Sanat Vakfı
Evet yanlis yazmisim
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 14-08-2008 #7
Konu her ne olursa olsun, sanat bile ele alınsa o eser in kullanılacağı yerler belirlidir.
Mutlaka bir amaca hizmet veriyordur. Bu sizin düşünceniz bile olsa onun bir amacı olmalı. Eğer siz herhangi bir sergideki eserlerin tümünü yada genelini amaçsızsa yapılan sanat eserleri zannediyorsanız yanılıyorsunuz, mutlaka o eserin bir amacı vardır. Demek istediğim şu , Görsellerinizi paylaşırken amacını yada düşüncenizi izah ederseniz ona göre olumlu yorumlar alırsınız.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
barnbrock, jonathan