Joomla giriş sorunu

Web Tasarımı - Joomla giriş sorunu Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar merhaba. joomla 1.5 kurdum wampserver 2.0 ile ama kurulumda kullanıcı adı olarak bi yerde root yazmıştım. şifrede belirlemedim. joomla yı sorunsuz kurduktan sonra yönetim paneline giriş yapamıyorum. ...

Joomla giriş sorunu
gunyasar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gunyasar

Grafiker / İstanbul

Joomla giriş sorunu

Alt 10-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba. joomla 1.5 kurdum wampserver 2.0 ile ama kurulumda kullanıcı adı olarak bi yerde root yazmıştım. şifrede belirlemedim. joomla yı sorunsuz kurduktan sonra yönetim paneline giriş yapamıyorum. ne yapmalıyım. kullanıcı adı parolama yanlış diyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

turkejderi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

turkejderi

Webmaster / Adana

Alt 11-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Şifre yazmadan kurulum bitmez.Admin şifresi belirlemişsindir.root olan mysql kullanıcı adıdır şifre olmayabilir.Joomla kullanıcı adın admin dir.
Bu mesajdan alıntı yap
darkdevill isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darkdevill

Grafiker / Ankara

Alt 11-05-2009 #3
Aşağıdaki adımları sırasıyla takip etmeniz durumunda kısa zamanda çözüme ulaşabilirsiniz.

1. Hesabınıza giriş yapın. cp veya plesk panel hangisini kullanıyorsanız.

2. Joomlanın kurulu olduğu veritabanın tıklayın.

3. Açılan sayfada jos_users tablosunun yanındaki kutucuğu işaretleyin

4. Sağ tarafta tara (browser) butonuna basın.

5. Yeni bir sayfa önümüze gelecek burada name yazan yerin altında administrator’u bulun ve sol yanındaki kutucuğu işaretleyin ve kalem şeklindeki düzenle butonuna basın.

6. Yeni bir sayfa daha açıldı. Burada password yazan yerin karşısında sayılar ve yazılarla dolu md5 formatına çevrilmiş şifrenizi göreceksiniz.

7. Orada yazılı karakterleri siliyor ve aşağıdaki md5 formatındaki kodları buraya kopyalayın ve GİT butonuna tıklayın.

e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e

Artık parolanız 123456 oldu.

Şimdi admin paneline giriş yapabilir ve tabi ilk iş olarak parolanızı tekrar değiştirebilirsiniz.

Alıntıdır..
Bu mesajdan alıntı yap