Joomla ile ilgili yardım.

Web Tasarımı - Joomla ile ilgili yardım. ...

engobey isimli Üye şimdilik offline konumundadır

engobey

Grafiker / İstanbul

Alt 29-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar joomla diye bir proğram var. sitenizi de oradan aldım zaten.. Ben joomla ile bir site tasarlamaya çalıştım ama pek becerdiğim soylenemez.. ayrıca easy php yi kullandım bu sefer ftp ye attığımda yayına veremedim. bu proğramla direk ftp den de tasarlama yapılabilr mi? veya ftp ye atınca dosyaları nasılveri tabanı oluşturabilir de yayına koyabilrim..??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

hengame isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hengame

<google>:)</google>

Bilg. Teknikeri / Bursa

Alt 01-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
easyphp den bahsetmişsin easyphp windows makinene php linux hizmeti vermen için eklenti. joomla kolay bir sistemdir panelinizden veritabanı adı ve veritabanı username oluşturmalısınız ki veritabanı ( db ) ile ftpye attığınız dosyalar birbirini görsün veriler db ye yazılsın. üye kayıtları yazılar hepsi db kaydedilir.

ilk önce bir domain ve hosting almalısın ki siteni yapabilesin.
Bu mesajdan alıntı yap

engobey

Grafiker / İstanbul

Alt 03-10-2008 #3
benm host ve domain m var ancak joomla da nasıl db oluşturacağımı bilmiorum . bi yardmcı olursanız sevinirm
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 03-10-2008 #4
Database i Joomlada oluşturamazsınız zaten.Db oluşturabilmek için sunucunuz hangi paneli destekliyorsa (CPanel ,PleskPanel ,VistaPanel vb...) ordan giriş yapıp Database kategorisinden yeni bir db oluşturmanız gerekir.Ve Joomlayı kurarken de Database (veritabanı) ayarları kısmında panelinizin size verdiği db ayarlarını girerek kuruluma devam edersiniz.

EasyPHP de db oluşturmak isterseniz.Saatin yanındaki simgesine sağ tıklayın ve Yönetim kısmından PHPMyAdmin e tıklayın.Açılan pencerede Create New Databese e isim girin ve sağ taraftaki Create e basın.

Bu mesajdan alıntı yap

engobey

Grafiker / İstanbul

Alt 04-10-2008 #5
sa kardes sağolasın da benm kullandığım proda sizin anlattığınz sekilde bir pnecere çıkmadı onun için ben yapamadım nasıl çıktıysa ekledim neden olabilr bi daha yardımcı olabilr misinz? Nasıl olduğunu resmini çektim ama ekleyemedim istersenz gonderebilrm de size [email protected]************ msn adrsm
Bu mesajdan alıntı yap

engobey

Grafiker / İstanbul

Alt 04-10-2008 #6
arkads o dediğniz yeri my phpmy admin bolumunu buldunm create diorum error dio neden olabilr oradan sonrası için de bir yardım edebilir misiniz?
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
arkadaşlar, edermsiniz, yardim